Kasutajainfo

Jim Butcher

26.10.1971-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jim Butcher ·

Furies of Calderon

(romaan aastast 2004)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Alera on Vana-Rooma sarnane impeerium karmis suurejoonelises maailmas, kus inimesed oskavad kasutada ja käsutada maailma viit elementi. Elemendid esinevad isikustatud loodusvaimudena ning umbes teismeeas peaks iga normaalne inimene kohtuma ühe (vahel ka kahe) sellise fuuriaga, kellega jääb lõimituks terveks eluajaks. Impeeriumi pealinnas ja soojema kliimaga provintsides toimub ohtralt poliitilisi intriige ja furycrafting on väga peenekoeline. Karmis perifeerias on naised-mehed ning inimseotud furied aga silmitsi mitte ainult hirmuäratavate hiigelkiskjatega vaid ka üsna metsikute ja tormakate "kodustamata" furiedega. Aga pole muret, nad on kõik väga hästi kohastunud, karastatud ning enamasti õilsad pealekauba. Keset sellist värvilist pilti leidub üks vaeseke, kellel üldse mingit elemendiväge võtta pole. Temal ei jää loota muu kui mõistuse ning vapruse peale. Ühtlasi on ta viimasest sõjast saadik orb ning elab oma onu ja tädi hoole all. Poisi isikliku draama matab enda alla värdmoraalsete naabritega puhkenud tüli ning ühtlasi jõuavad parajasti samal ajal Calderoni orgu agendid ja topeltagendid kõige kirevamaid Impeeriumi intriige punuma. Põõsasse on peidetud mässuliste leegionäride armee, mäenuka taga koguneb maalt muidu ammu välja pekstud sõjakate pärismaalaste ühendatud hõimusõjavägi ja, furietorm furietormi otsa, ei lasta kellelgi rahus oma asja ajada.

Pole vist vajagi mainida, et tegu on fantaasiaromaaniga, mis maagia asemel toob vana hea elementidetaltsutamise sümpaatsel moel jälle lugejate ette.

Romaanis on mitu positiivset ja mitu negatiivset peategelast ja kõik need üksteisega ristuvad agendad, millele truuksjäämist kõigi ringiminekute kiuste võib võtta sihikindluse ja prioriteerimise vahelise tasakaalu õpikutekstina. See on üks neid lugemisi, mida soovitada inimesele haiglasse kaasa, et ta seal teovõimetuna liiga palju masetsemisega ei tegeleks. Selline märul.
Pahad muidugi suutsid mulle lugejana kõvasti närvidele käia, aga vist ainult ühe neist jättis autor üleni saatusehooleks. Ülejäänud kuritegelased said oma inimlikud tahud kätte ja muutusid kaasaelatavaks.
Autoriga võidu pääseteede ja valikuvõimaluste ennustamine oli sisse kodeeritud mäng, mida lugeja võiks naudinguga mängida. Samavõrd meeldiv oli täppi tabada kui üllatatud saada. Leidus ometi ka koht, kus ma panin raamatu käestki ära, sest ebamugav hakkas. Mitte kauaks muidugi.
Tehnilise külje pealt pani mind seekord imestama, et mõõgavälgutamise-rusikavõitluste kirjeldus kusagil väga igavaks ei kiskunud - ma pole ilmselt sihtgrupp ja peaks vist kiskuma, tavaliselt nii juhtubki. Mäletan, et oli ka mingeid asju, mis mulle ei meeldinud, aga täielik nöök, praegu ei meenu enam! See on siis sedasorti lugu, mis aja möödudes järjest parem tundub, toiduga võrreldes siis meeldejäävus kusagil seal restoranisündmuse kandis. Kindlasti loen järgmisi osi.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022

Autorite sildid: