Kasutajainfo

Jim Butcher

26.10.1971-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jim Butcher ·

Death Masks

(romaan aastast 2003)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Sündmuste horisont
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Harry Dresdeni seikluste viies osa. Kui eelmine, Summer Knighti - nimeline neljas osa mõjus kuidagi tüütavalt ja igavalt, siis siin on asjad oluliselt paremad. Võib-olla on asi küll selles, et kõige parem on Harry seiklusi lugeda mitte järjest, vaid mõningase vahega, ütleme 2-3 tk. aastas. Siis ei jõua naljad ära tüüdata, tegevus ei muutu tobedaks ja üksluiseks ja kuigi lõpp on alati ette teada, on sinna jõudmist huvitav jälgida.

Seekord tuleb Harryl tegemist teha õige mitme asjaga üheaegselt. Mõned osad tagasi alanud võlurite ja Red Courti vampiiride vaheline sõda mõjub mõlemale osapoolele laastavalt, seega pannakse Harry fakti ette, kus ta lihtsalt peab osalema duellis Punaste tšempioniga, kusjuures Harry võidulootused on üsna tillukesed. Duell annaks mõlemale poolele võimaluse vaherahuks. Teiseks pöördub Harry poole katoliku preester palvega üles otsida pihtapandud Torino surilina. Ja kolmandaks palub tema abi Chicago politsei paranormaalsete nähtustega tegeleva osakonna ülem, Harry vana sõbranna Karren Murphy, et Harry aitaks tuua selgust loosse, kus on leitud käteta, jalgadeta ja peata laip, kes on ilmselt tapetud maagia abil.

Selline hardboiled detektiiviloo ja moodsa horrori segu, nagu need Harry Dresdeni raamatud on. Horror tähendab siin küll mõnusa muigega kujutatud libahunte, deemoneid, vampiire ja muid Teispoolsusest pärit olendeid, mitte mingit klassikalist gooti romaani. Harry saab uusi sõpru ja ka vaenlasi - talle langeb Black Denarianide kurjakuulutav tähelepanu, aga lõpp veab otsad enam-vähem kokku, jättes siiski piisavalt lahtisi otsi edasiseks.

Hea, tasub lugeda küll. Kuigi Dresdeni seiklusi saab ka eraldi lugeda, oleks siiski mõttekas alustada esimesest osast.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: