Kasutajainfo

Jim Butcher

26.10.1971-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jim Butcher ·

Summer Knight

(romaan aastast 2002)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Sündmuste horisont
Hinne
Hindajaid
0
1
2
0
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (3)

Harry Dresdeni seikluste neljas osa. Pikapeale hakkavad Harry juhtumused kergelt ära tüütama. Skeem on enamjaolt järgmine: Harry vedeleb kodus, tavaliselt on tal mingeid probleeme tüdruksõprade või rahaga ja käib kergelt alla. Korraga astub sisse mingi kummaline klient või haaratakse ta mingi muu nipiga esmapilgul tavalist detektiivitööd nõudva juhtumi juurde. Muidugi osutub lähemal uurimisel tegu olevat kas maailmapäästmisega või vähemalt tohutute tagajärgedega sündmuseks, mille Harry paari sidekick`i abil ära lahendab. Vahepeal satub ta mitu korda surmaohtu, ja pääsemine näib võimatu kuid, üllatus-üllatus, lõpus on maailm päästetud, pahad surnud või kahjutuks tehtud ja Harry probleemidest prii - seda kuni järgmise osani muidugi.

Ma pean imestama, miks mõni eesti kirjastus pole seda sarja veel avastanud. Tegu näib olevat potentsiaalse menukikalduvustega sarjaga, kergemat sorti meelelahutusega. Mingi tõsisemat sorti ulme huvilistel ei tasu vaeva näha.

Tegelikult on selliste pehmete kaantega kergekaaluliste meelelahutajate koht välipeldikus naela otsas, et kui inimene Gerald Durrelli tsiteerides tegeleb parajasti oma "ürgse ühinemisega loodusega", oleks midagi lahedat sinna kõrvale lugeda.

Teksti loeti inglise keeles

Butcheri "Dresdeni toimikute" sarja kuuluvad romaanid on ehitatud üles üsnagi sarnaselt ja kohati tundub, et autor on isegi sarnaseid stseene kirja pannud mingisuguseid ühetaolisi šabloone kasutades. Neljas romaan erineb oma üleesehituselt küll mõnevõrra eelmisest kolmest. Kui eelmised kolm romaani on omavahel lõdvalt seotud ja üles ehitatud täpselt samasuguse skeemi järgi (Dresden satub mingit üleloomulikku juhtumit uurima, satub pahuksisse nii kaasvõlurite kui ka ametivõimudega, saab lõpuks rängalt vigastada ja peaaegu surma, ent lõpp on siiski õnnelik), siis "Suverüütel" kujutab endast pigem otsest järge "Hauatagusele ohule", kirjeldades eelmises romaanis alguse saanud sündmuste jätkumist. "Hauataguses ohus" olulist rolli mänginud "rüütel" Michaelit "Suverüütli" lehekülgedel küll ei kohta, ent see asjaolu on käesolevale romaanile vaid plussiks. 
"Suverüütli" sündmustik kipub venima, sisaldades samas ka mõningaid hoogsaid episoode andekalt väljamõeldud kollidega (nt. kloropärgel). Hinde osas kõhklesin mõnda aega "4" ja "3" vahel - olgu siis "4" pika miiinusega. 
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023

Autorite sildid: