Kasutajainfo

Jim Butcher

26.10.1971-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jim Butcher ·

Grave Peril

(romaan aastast 2001)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Harry Dresdeni seiklused, vol. III. Harryl tuleb sedapuhku tegemist teha piinatud vaimude ja poltergeistidega. Asja taga paistab olevat Harry kinni nabitud hullumeelne mõrtsukmaag, eriti aga tollesama maagi poolt välja manatud deemon. Natukese aja pärast paljastub aga kogu kupatus vampiiride Red Courti modifitseerimiskatseks. Red Court on natuke maha käinud ja Harry seikluste esimesest osav tuttav litsimaja maadami kujul esinev Bianca tahab kõik vampiiride kolm Courti punastele allutada.

Vaime, vampiire, deemoneid ja muud taolist mambodzambot oli muidugi piisavalt, aga tõelise horroriga on Harry Dresdenil samapalju ühist kui Vampiiritapja Buffylgi. Pigem on tegu lustaka, keel sügavalt põses kirjutatud ajaviitelise asjaga. Näiteks Harry ilmumine vampiiride maskiballile oli kohe ikka tõsiselt hea.

Teksti loeti inglise keeles

"Harry Dresdeni" sarja kolmas romaan kaldub võrreldes eelnevatega natuke rohkem gootilikku õudusse, mis avaldub ka (originaalis tõlkimatut sõnamängu sisaldavas) pealkirjas. Nagu esmaarvustajagi maininud, ei kisu õudusteema siin siiski väga karmiks ja hoolimata fantaasiarohkest sündmustikust ning minategelast (traditsiooniliselt) tabavatest jõhkratest väntsutustest lööb romaanis välja teatud südamlik alatoon, mis kohati isegi veidi sentimentaalseks kisub. Huumorit on muidugi ka.
Õudusteemaga seoses tuleks ka taaskord kiita raamatu eestikeelse tõlke kaanepilti Meelis Krošetskinilt, mis teose õhustikku väga hästi edasi annab.  Sarja kolmanda romaani lugemise järel tundub, et nende raamatute sündmustik on äärmiselt sarnaselt, justkui ühe malli järgi üles ehitatud. Spoilerdamata võib vast öelda, et kolmanda osa lõpp jätab võrreldes eelmiste romaanidega mõned teemad veidi lahtisemaks ja tundub, et need "lahtised otsad" võiksid peegelduda ka sarja hilisemates romaanides. 
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2018
november 2018
oktoober 2018
september 2018
august 2018
juuli 2018

Autorite sildid: