Kasutajainfo

H. G. Wells

21.09.1866-13.08.1946

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· H. G. Wells ·

The Star

(jutt aastast 1897)

ajakirjapublikatsioon: «The Graphic» 1897; detsember
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Täht»
H. G. Wells «Mister Skelmersdale Haldjamaal» 2002

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
2
0
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (3)

Selle jutu hindamisel olen ausalt öeldes raskustes. Ühest küljest on tegu puändina inimkonna tühisust demonstreeriva tükiga (noh, umbes nagu "Väljasõit rohelusse"), mis ei ole mingi hea näitaja. Teisest küljest aga on lugu avaldatud aastal 1897 ning oma ajast on see kindlasti ees õige mitmes osas. Teise asjana on natuke kahtlane tee kirjutada lugu kokku ainult üldistest kirjeldustest, sellest, kuidas konkretiseerimata inimmassid Tähte vahivad, kuid samas sisaldab see ka suurepärast stseeni matemaatikaprofessori eelduslikult viimasest loengust. Neli pluss peaks küllalt õiglane hinne olema.
Teksti loeti inglise ja eesti keeles

Üks esimesi kosmilise katastroofi lugusid heidab paraku rohkem valgust Wellsi (peidetud?) isikuomadustele kui pakub lugemiselamust. See mõnu, millega kirjeldatakse maal lähedalt möödunud taevakeha jõudude tõttu toimunud vapustusi, on lihtsalt perversne. Ja nagu selgub, mis muserdatud maast edasi saab, autorit eriti ei huvitagi, vähemalt ei pea ta seda mainimisväärseks. Oluline on marslaste arvamus.
Teksti loeti eesti keeles

Eks sedasorti lood olid tollal nähtavasti õhus. Näiteks Conan Doyle`i ilmalõpulugu, mille nime ma praegu enam ei mäleta - kuidas Maa läbib koleda ja kohutava lõhnatu-maitsetu kosmilise gaasipilve - on olemuselt ysna samasugune. Kõik kohustuslikud elemendid on sees, pluss isegi siin puuduv yksikisiku tasandi syþee. Ja ometi ei ole "Täht" nii jõle saast kui Doyle`i lugu. Lihtsalt väga, väga tyytu.Pelgalt inimkonna tähtsusetuks kuulutamisest teravmeelsuseks siiski ei piisa. "Mis on yks kapral universumi ylevuse kõrval!" on öeldud ka "Ðvejkis", aga seal on palju muud ka veel. Siin ei ole.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019

Autorite sildid: