Kasutajainfo

Craig Wolf

  • Eesti

Teosed

· Craig Wolf · Abel Cain ·

Karukolbad

(jutt aastast 2000)

eesti keeles: antoloogia «Mardus 4/2000»

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
2
3
3
0
Keskmine hinne
3.455
Arvustused (11)

ilmselt kaitseministeeriumi propagandavalitsuse tellimusel valminud teos: vene sõdurid on nii lollid, et lahmivad udu, selle asemel, et keset udu hiilgavale kolbale äsada...
Teksti loeti eesti keeles

Poliitiliselt äärmiselt ebakorrektne jutt, korraga on saanud pihta nii venelased kui ristiusk. Mulle meeldis. Ootasin kogu aeg (ja kergelt kartsin), et hakatakse mingeid paralleele t6mbama hantide ja eestlaste vahele (Aleksei vanema venna surm Revali all tekitas sellise arvamuse), kuid 6nneks jäi see ära. Lugu, millele annan rahuliku sydamega "viie".
Teksti loeti eesti keeles

Olen pisut kui segaduses – kaks piisavalt elanud ja kogenud inimest on kokku kirjutanud sedavõrd juhmaka jutu.

Jätaks kõrvale selle lihtsameelse heietava/targutava jutustamislaadi, sest see võib minu isiklik puudujääk olla, et ma sedasorti tekste hoomata ei suuda. Aga ümberkäimine materjaliga!!! Alguses on pikk-pikk-pikk seletamine miskist vene aadlimehest... noh kena on, aga miskit ajaloolist hõngu see puine koolilugemiku tasemel ja esteetikas tekst küll ei tekita... pigem mõjub see kõik nagu halva filmi veniv algus, kus tuleb kohustuslik kolmveerandtundi täis jobutada, et siis rahvas viimase pooltunni actioniga õnge võtta. Eks selles jutu lõpuosas ka midagi on, kui lugeja pole puise alguse tõttu asja juba pooleli jätnud. Mina lugesin küll läbi, aga teist korda ma seda vist küll teha ei soovi – liiga lame on see kõik. Kaks eelkõige rikutud materjali eest.

See juhm ja abitu rivisõjaväelane on tüüpiline Metsiku Lääne rajamaaloo klishee. Seal asi omal kohal, sest selle pika ja kohmaka püssiloksuga mundrikandja taustal särab westernis piibrinahkses mütsis trapper, kuid kes särab «Karukolpades»?

Teksti loeti eesti keeles

Kaks autoriteetset arvustajat on selle kõntsaks kuulutanud. Minu arust oli kõik omal kohal, nii pikk sissejuhatus kui lollid (õigemini hirmust lolliks läinud) sõdurid. Jürka võrdleb vesternidega ja küsib: "Seal asi omal kohal, sest selle pika ja kohmaka püssiloksuga mundrikandja taustal särab westernis piibrinahkses mütsis trapper, kuid kes särab «Karukolpades»?" Loomulikult karukolbad!

Pisut imelik, et handi maagia mõjus, aga vene oma mitte. Mina kirjutanuks, et Serafimi palvete ja risti ees karukolbad küll peatusid, aga siis tuli üks selja tagant...

Teksti loeti eesti keeles

Näide,mida võivad teha kaks kirjaniku,kui nad oma võimed ja ideed ühte potti panevad.Ma arvan et selle juttu tegemisel läks vaja vene ajaloo ja olustiku head asjadundjat Abel Caini ja vean kihla,et karukolpade needus mõtles välja Craig Wolf.Teised eesti ulmekirjanikud peaksid neist eeskuju võtma ja rohkem kahesse kirjutama.
Teksti loeti eesti keeles

No mis lollid need vene sõdurid ikka on, et udu lahmivad. Kas siis mõni eesti sõdur teeks paremini, kui miski koleda kolbaga koll kallale kargaks?? No olgu, pisut nagu vajus lugu ära, täiesti nõus, aga lugeda ta kõlbab küll, oleks võinud ainult tsipakese räigem olla.
Teksti loeti eesti keeles

Kõigepealt jutustatakse natuke, siis kirjeldatakse natuke ja siis tapetakse kõik, mis liigutab, maha. Lugu kulgeb just nii nagu võib arvata, et ta kulgeb. Kõik võimalused, mis lubavad originaalset lahendust, hävitatakse. "Pahad" saavad haledalt peksa.

Kolme saab jutt humoorika joodikpapi eest, kelle kirjeldamine suunurka muige tõi.

Kui maagia toimib, oleks pidanud ka Serafimi maagia toimima.

Teksti loeti eesti keeles

Väga kobe lugu, ehedana tunduva tausta (venelaste Siberi vallutamise katsed) ja muheda jutustamisstiiliga. Muhe jutustamisstiil ei tohiks Abel Caini "Valet suunda" lugenud inimestele võõras olla. Autentsena tunduv ajalooline taust jälle ei tohiks üllatada kedagi, kes on lugenud Craig Wolfi "Jälitajat". Mul ei ole sellele loole muud ette heita kui teatav etteaimatavus: selge on see et kurjad tiblad saavad surma, küsimus on ainult kuidasmoodi.

Üldiselt, meeldis. Mulle meeldivad autoritena nii Cain kui Wolf ja ma ilgelt tahaks teada, mismoodi nad tänapäeval kirjutaks.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: