Kasutajainfo

Simon Ings

1965-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Simon Ings ·

Hotwire

(romaan aastast 1995)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Ingsi debüütromaan “Hot Head” (92) tunnistati 1993. aasta parimaks soomekeelseks ulmeraamatuks. Vaadeldava romaani sündmused toimuvad samas maailmas ja ta ei jää debüütromaanile millegi poolest alla. Natuke romaani tagapõhjast. Valguskaablite võrk on võimaldanud tehismõistustel eneseteadvateks ja iseseisvateks saada. Kunagi ammu iseseisvus ja läks hulluks Kuul asuv tehismõistus, nn. Kuuhunt. Ta hakkas Maa vastu sõdima, paisates linnadesse suure täpsusega hiigelkive (meenuta Heinleini “Moon is a Harsh Mistress”-i). Kuuhunt küll võideti, kuid Maa suurlinnad olid purustatud. Kuuhundi võitmisel oli suurimaid teeneid Snow nimelisel wetware eksperdil. Ta lülitus Maa ümber tiirlevasse tehismõistusesse ning nii tekkis suurim ja võimsaim tehismõistus nimega Days Ram. Maal on suurimaks ja võimsaimaks tehismõistuseks Haagi oma. Selles on Days Rami mõju väga tugev.

Romaani peategelaseks on Ajay, Kuuhundi-sõja veterani lapselaps. Ta teeb noorukina vea ja seetõttu tapetakse ta vanaisa ning vägistatakse ja vigastatakse ta õde (opereeritakse ära kõik elundid). Ajay alustab politseinikuna, kuid tast saab Haagi superagent. Kõik ta raha läheb õele vajalike elundite ja kehaosade hankimiseks. Rikka naise ahvatluse tõttu reedab ta oma tööandja- Haagi keskuse. Seejärel saab tast Rio de Janeiro linnapea ihukatsja. Rio on nobedasti arenemas tehismõistuseks, kuid linnapea ei taha Riot jätta Haagi alluvusse. Ta saadab superagendi Ajay kosmosesse Days Rami juurde softwaret hankima. Seal kohtab Ajay tehisinimest, neiu Rosa’t. Kolmandiku romaani sõlmsündmustest olen esitanud. Muu jäägu lugejale. Head cyberpunki on hea lugeda küll!
Teksti loeti soome keeles

Mõnus cyberpunk. Et kui enne käis wetware upgrade hardware kaudu, siis mingil hetkel võtab AI üle ja hakkab vastupidine protsess. Ja oh seda mökerdamist datafati ja muu taolisega, chippide kõrval on bioloogia ikka tõeliselt rõve. Teiste sõnadega öeldes: miskil ajal täiendavad inimesed oma võimeid küberneetiliste vidinatega, raamatu algul murtakse miski taadi peast üpris naturalistlikult üht taolist vidinat välja. Aga tehisintellekt hakkab endale jälle, ilmselt geeni tasemel, miskeid monstrumeid valmistama. Kasvatab üksikuid elundeid ja eksperimenteerib nende kokkupanekuga jne. Muuhulgas tekitab ka pealtnäha suht normaalse tütarlapse. Kes satub küll olema hotwired ehk võtab õhust vastu raadio- ja telesaateid, parandab-käivitab-rikub mõttejõuga kõikvõimalikke aparaate jne. Tõsi, kui tema ühe äti peas olevat vidinat taasaktiveerida püüab, siis ätt plahvatab, aga see selleks. Stoori ja psühh. sügavus mitte nüüd lausa Gibsoni tasemel, aga sinnapoole küll. Eelkirjutajat täiendades: orbitaaljaama nimi, kus AI-stunud softispets katsetab, originaalis Dayus Ram on. Minu meelest sai 35 eeku hästi investeeritud.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: