Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny ·

The Doors of His Face, the Lamps of His Mouth, and Other Stories

(kogumik aastast 1971)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Täna,14.juuni on Zelazny mälestuspäev; juba viies. Paljud kirjaniku sõbrad ja kolleegid pole talle siiamaani “andestanud” seda ootamatut ja äkilist lahkumist. Ilmselt Roger teadis ja üsna kaua ette… Kust muidu tema teostes see igimotiiv surematusest ja elluärkamisest. Motiiv külmutamistest kuni katku vastu ravim leitakse ("This Mortal Mountain"). Ega ei peagi ju tegelikult teadma, piisab palju vähemastki.

See kogumik sisaldab esimese loomeperioodi jutustusi ja jutte; pea novellamõõtu asjadest leheküljese laastuni. Loomulikult nii suurepärast, kui ka veidi nõrgemat teksti. Zelazny võtab kuidagi kogu ulme butafooria, tegevuspaigadki tal küllalt traditsioonilised, ning paneb siis äkki oma tegelased neis tegeutsema küllatki argistel ajenditel. Võibolla veidi kohatult aga ikkagi meenuvad Jürka sõnad Kornbluthi kohta, "et nagu tavakirjandus, mis kirja pandud tulevikus."

Nimilugu eriti austada ei oska; "The Keys to December"; "A Rose for Ecclesiastes", "This Mortal Mountain", "This Moment of the Storm" ja "Divine Madness" on aga maksimumtasemel tekstid. Ka veidi nõrgemat kraami on - õnneks siiski tasemest aga vastuvõtjast sõltuvalt. "Lucifer" näiteks. "A Museum Piece" on rohkem satiir või humoresk; tuletab väga Scheckleyt meelde, nagu ka "The Great Slow Kings". "Love is...", "Faioli" ja juba mainitud tipplood on valusalt poeetilised ning hingekriipivad. "Monster and the Maiden"it soovitaks lugeda neil, kes short-short stoorisid kangesti kirjutada tahavad.

Jah, kokku on "viis". Kuigi ma peale läbilugemist selles niikindel ei olnud... Aga kui lasta pisut taheneda, mõtteid koguda ja meenutada, siis valikut ei ole. Lood ja maailmad töötavad veel kaua edasi. Seda 14.juunil iseäranis. Take care, Roger!
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: