Kasutajainfo

Vjatšeslav Rõbakov

19.01.1954-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Vjatšeslav Rõbakov ·

Voda i korabliki

(lühiromaan aastast 1992)

ajakirjapublikatsioon: «Fantakrim-MEGA» 1992; nr. 3
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Kosmonaut naaseb tähtedevaheliselt lennult. Üksi, sest kõik teised on hukkunud. Maal on vahepeal möödunud enam kui kaks sajandit. Ajapikku mõistab ta, et on oma koduplaneedil üksikum ja võõram, kui eales karta oskas. See on Rõbakovi "Tagasitulek", ent (vähemalt minu jaoks) parem, sest siin on enam inimest ja vähem hiidvähkämblikke ning planeetide heakorrastamise lööktööd. Sarnaselt "Tagasitulekule" on tulevik siin võiks olla, mitte saab olema konstruktsioon. Mis veel... Ma olen neisse Rõbakovi maailmadesse, mida ta headuse võitu kompromissitult uskudes loonud on, armunud sedavõrd korduvalt, et olen igat tema poolt kirjutatud uut utoopiat ette võttes üsna ettevaatlik. Seni pole mul olnud põhjust pettuda. Hea asi!
Teksti loeti vene keeles

Jutus on mõte muidugi olemas.
Aga taevaväravad! On vähe kirjanikke, kes võtavad ette oma peategelast nii pikalt, põhjalikult ja lausa sadistliku mõnuga peedistada kui Rõbakov selles jutus. Teiseks, ma olen alati pidanud jälgiks kirjandust, milles kellegi kauakestvat enesehävitust koos kõigi asjassepuutuvate detailidega kirjeldatakse. Mulle üldiselt aitas mõlemast alates sealt, kus lõbus reisiseltskond metsavana hütikesest lahkus.
Teksti loeti eesti keeles

Ka mulle meenus seda lühiromaani lugedes üks "Tagasitulek", ent hoopis Lemi "Tagasitulek tähtede juurest", mitte Strugatskite romaan, mis on mul siiani lugemata. Ega käesoleva teksti maailmast ja sündmustikust ilma põhiideed spoilerdamata pikalt rääkida saagi.
Sarnaselt "Koduhoidjatele" ei suuda ma ka "Veele ja laevukestele" maksimumhinnet anda väga lihtsal põhjusel-ehkki idee ja maailm on huvitavad, mõjub Rõbakovi stiil ikka äärmiselt lugejavaenulikult: literatuuritsevalt, psühholoogitsevalt, heietavalt ning üleüldse masendavalt. Tegu näib olevat autoriga, kelle teostest võib leida huvitavaid ideid, ent nende teoste läbilugemine pole just kõige libedamalt kulgev protsess.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: