Kasutajainfo

Herbie Brennan

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Herbie Brennan ·

Faerie Wars

(romaan aastast 2003)

eesti keeles: «Haldjasõjad»
Tallinn «Varrak» 2005

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
1
0
Keskmine hinne
2.5
Arvustused (2)

Ööhaldjad ja valgusehaldjad. Deemonid ning tehnoloogia. Kokku kolm erinevat maailma, mis ääripidi kokku puutuvad ning üksteist vaikselt, kuid pidevalt mõjutavad. Paha-pahad peavad maailma vallutamise plaane ning täiskasvanutel jääb nagu ikka olukorra päästmisel pisut nutti puudu, mida noorema põlvkonna vaprad kangelased peavad kibekähku parandama hakkama.Esmapilgul tundub sellise tüüpilise lasteraamatu moodi, kuigi ilmselgelt on püütud pisut silma teha ka vanematele lugejatele. Lahutust põhjustav lesbiarmuke on midagi sellist, mida pole varem üheski LASTEraamatus veel kohanud, aga võib-olla on see lihtsalt uuema aja noorsookirjanduse ultrarealismi esimene pääsuke.Raamat ise on paras teismelistele plikadele enne magamajäämist unejutuks. Päästetakse kassipoegi ning issi tütred on sama kanged (või veel kangemadki) kui nende troonipärijast vanemad vennad. Tehnoloogia puhul piirdutakse mõnede (nähtavasti entsüklopeediast) pärit terminitega, mille kasutamine (vähegi füüsikat jagavale inimesele) tõelist hambavalu pakub. Aga õnneks on seda vähe ja sealt saab mööda vaadata. Üldiselt loetav, kui vaja aega parajaks teha.
Teksti loeti eesti keeles

Millegipärast olen sattunud viimasel ajal läbi töötama siinmail ilmunud ulmet ja taas pean kordama juba vana tõdemust -- jääb vaid tõsiselt kaasa tunda inimestele, kes vaid eesti keeles loevad! Esimene lastele suunatud fantasy -- olgu, teine läheb veel ka, kolmas ajab oksele ja neljas nuia otsima. Ja mul on veel viimane Potter lugemata...

Uskumatult nüridaks lähevad kätte need pentagrammi deemonite kutsumised! Nii kuradi haledaks kõik alla-üks-miljardile-tõenäosusega vedamised! Vana füüsikust pangaröövel, kes paljalt välise kirjelduse põhjal kooli laboratooriumist varastatud poolide abil maailmadevahelise portaali tööle paneb... Nomaitea... Hale.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019

Autorite sildid: