Kasutajainfo

Reeli Reinaus

  • Eesti

Teosed

· Reeli Reinaus ·

Mõistatus lossivaremetes

(romaan aastast 2009)

Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

"Mõistatus lossivaremetes" on kirjastuse Tänapäev "Noorsooromaani" sarjas ilmunud nõrgalt ulmelise elemendiga põnevik. Jõemetsa külas käivad linnainimesed suvitamas ja on loomulik, et nende lapsed omavahel tutvuvad ning seiklevad. Kolm ebamäärases teismeeas noorukit - 2 poissi, 1 tüdruk - innustuvad läheduses asuvatest lossivaremetest ja lossiga seonduvatest legendidest. Kohalikud peavad paika neetuks ja räägitakse kummitusest, libahundist ning peidetud varandusest. Varandus tuleb loomulikult üles leida ja kolm last alustavad intensiivseid otsinguid. Varanduseotsijaid on aga teisigi ja õige pea on noored suures seikluses, kohtudes salapäraste võõrastega ning sattudes mitmesugustesse ohtlikesse olukordadesse. Romaani üleloomulikuks elemendiks on kummitused, kelle liikumistrajektoori järgi peidetud varandusele asukohta määrata saab.

Dialoogirohke tekst ja sündmuste käik võib pakkuda huvi eelkõige 12-15 aastastele lugejatele, mistõttu ei ole mina ehk õige inimene lugu kritiseerima. Aga igal juhul torkab silma tegelaste nõrk enesealalhoiuinstinkt (võetakse pidevalt uskumatuid riske) ja niivõrd uskumatult keeruline ja salapärane sündmuste käik, et võib väita - kõik see saab juhtuda ainult filmis või raamatus.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: