Kasutajainfo

Suzy McKee Charnas

22.10.1939-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Suzy McKee Charnas ·

Boobs

(jutt aastast 1989)

ajakirjapublikatsioon: «Isaac Asimov`s Science Fiction Magazine» 1989; juuli [algversioon]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Tissid»
antoloogia «Aphra» 2005

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
6
3
1
1
0
Keskmine hinne
4.273
Arvustused (11)

Charnase novell on parim libahundijutt, mida olen lugenud. Ilmselt tuleb lähiaegadel ette võtta ka teine Charnase auhinnaga pärjatud lugu – lühiromaan "Unicorn Tapestry". Ehk saab sellest parim ükssarviku lugu.

Jutt on esitatud teismelise tüdruku silme läbi nähtuna. Tal on probleeme koolis, sest poisid on andnud talle hüüdnimeks "Tissid" (=Boobs). Tüdruk tahab meeletult olla keegi muu, olend ilma suurte tissideta. Iga täiskuu ajal hakkabki ta libahundina ringi jooksma. Ja mitte ainult jooksma...
Teksti loeti soome keeles

Natuke tuletab meelde Jerome Bixby juttu "The Young One". Et siis ka selline noore libahundi kujunemise lugu, mis on väga hästi kirjutatud, kuid mille puhul lugejal asja alguses päevselge on, mis kuni jutu lõpuni juhtub. Aga meeldis sellegipoolest, ilmselt üks kõvemaid jutte kogumikus "Aphra".
Teksti loeti eesti keeles

Kohutav kohutav jama oli see lugu. Jälle mingi hälvik õigustab oma tapatöid kohanemisraskustega ja probleemidega koolis. See et ta hiljem libahundiks muutub ning tänu sellele oma enesekindluse avastab, on pigem teisejärguline (muidu oleks loo pealkirjaks midagi muud kui "Tissid"). Haigetest tüüpidest on kirjutatud märksa paremaid tekste ja nende kahvatud varjud ei meeldi mulle kohe üldse! Kaks
Teksti loeti eesti keeles

Ka minul on see parim libahundinovell, mida olen lugenud. See iseenesest ei tähenda midagi, vabalt võib tegu olla ühtlasi ka ainsa libahundinovelliga mida olen lugenud. Mulle ei meeldi klassikalised õudustegelased vampiirid, zombid, libahundid jne. sest nad on tahtmatult naljakad, ettearvatavad, klišeelised, nürilt igavad ja püsivad oma puistes raamides juba esimesest sõnast etteaimatava lõpuni. See siin oli nagu pahvak värsket õhku peale 3 päeva ainult mulgikapsaid söönud põhimõtteliselt aknaid mitte avava poissmehe korterisse. Minu ülimalt võhiklikule silmale tundusid puberteediealise tüdruku tissi- ja hingepiinad küll päris adekvaatsetena. Ma ei näe põhjust seda lugu hinnata "viiest" madalama hindega.
Teksti loeti eesti keeles

Alguses olin kindel, et panen hindeks viie, aga siis hakkasin tagantjärele mõtisklema ja alandasin hinnet ühe palli võrra. Miks siis nii? Vaatamata sellele, et jutt ise oli väga meisterlik ja kaasahaarav, hakkasid mingid asjad häirima. Esiteks see ameerikalik stamp, et taoliste lugude kangelane on teismeline (enamasti naissoost), keda enam-vähem kogu maailm mõnitab, kiusab ja püüab ära kasutada. See on ilmselt läbiproovitud moodus, kuidas peategelase vastu kaastunnet äratada. Minus see kaastunne aurustus öhe, adudes kui rikutud mõtlemise ja hälvetega see peategelane ikkagi on. Teiseks häiris see, et autor püüdis justkui libahundi väärakaid tegusid ja mõtlemist õigustada. Vähemalt selline mulje mulle jäi.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020

Autorite sildid: