Kasutajainfo

Kurt Vonnegut

11.11.1922-11.04.2007

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kurt Vonnegut ·

Bluebeard

(romaan aastast 1987)

eesti keeles: «Sinihabe»
Tallinn «Tänapäev» 2001 (Punane raamat)

Hinne
Hindajaid
4
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.8
Arvustused (5)

Selle raamatu peategelaseks on armeenlasest kunstnik Rabo Karabekian, kõrvaltegelane "Breakfast of Champions"`is. Kuigi paljudes Vonneguti teostes seiklevad ühed ja samad tegelased (Kilgore Trout, Eliot Rosewater, Howard Campbell Jr., Diana Moon Glampers, isegi Wanda June), ei ole kirjanik nende kujutamisel eriti järjepidev, elulood ei ühildu, paaril juhul on tegemist lihtsalt nimekaimudega. Vonneguti stiil!

Peab märkima, et alates Slapstickist (76), on Vonnegut muutunud palju konventsionaalsemaks kirjanikuks. Kadunud on ideede sügavus ja paljusus, kompositsiooniline tulevärk. Romaanid on millegipärast minajutustajaga ja üsna ühetoonilised; samas mõnevõrra kindlamalt kirjutatud. Minu meelest on "Bluebeard" Vonneguti üks loiumaid teoseid, peamine tundmus teosele tagasi mõeldes on ükskõiksus, paar muud suudavad vähemalt närvi ajada. Neli miinus.

Teksti loeti inglise keeles

Minu arust üks armsamaid KV teoseid, mille ma ikka ja jälle uuesti kätte võtan. Kuigi on tegemist ühe vananeva kunstniku heietustega, heietab ta sellegipoolest väga muhedalt. Tegelane muutub raamatu lõpuks juba üsna mõnusaks semuks ja temale kaasaelmisrõõm on paratamatu.

Teine asi, mis mulle meeldis, oli teksti hakitus. Pildike siit, pildike sealt -- tuttav Vonneguti stiil, aga "Sinihabemes" mõjub see vahest kõige paremini. Midagi enamat ei oskagi ühe pauguga öelda, kui et LUGEGE! Kes näpuga ainult ulmet taga ajab, sellele raamat loomulikult ei meeldi, sest ulmet pole seal grammi eestki.

Teksti loeti eesti keeles

Lugesin suvel, juulis, ei märganud siis arvustada.Pigem jäi mulle hea mulje. Vähem traagiline, vahelduseks. Kontrastina "Titaani sireenide" ja "Kassikanga" järel hoopis midagi muud. Elurahu ... vast. Kinnitav. Alalhoidlik.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: