Kasutajainfo

Algernon Blackwood

14.03.1869-10.12.1951

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Algernon Blackwood ·

The Wendigo

(lühiromaan aastast 1910)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Wendigo (või Windigo) on Kanada indiaanlaste müütiline julm pooljumalus, keda peeti Metsiku Looduse kutse kehastuseks, tõmbejõuks, mis sundis mõnikord inimesi otsekui magneti mõjul tundrasse või metsa suunduma ja mitte naasma. Blackwood tegi mitu põdrajahi ja kullaotsimise reisi Kanada väheasustatud piirkondadesse ning tolle legendi kajastumine ta loomingus on igati loogiline. Jutustusest õhkub ka autori harrast aukartust metsiku looduse vastuse. Sõna "loodus" oli ta lugudes alati suure algustähega (Nature).

Paar linnavurlet (üks materialistist doktor ja tolle noormeheohtu vennapoeg) ning nende segaverelised kohalikud rajaleidjad on põdrajahil Kanada määratutes metsalaamades. Miskipärast pole tollel aastal ühtegi suuremat ulukit näha olnud ja nende leidmiseks tuleb liikuda kaugetesse kolkapiirkondadesse. Seltskond hargneb ja üliõpilane Simpson suundub jäljekütt Defagoga oma teed. Defago väljendab valitud suuna suhtes suurt vastumeelsust, selgitamata oma hirme, ent kuna bossid nii tahavad, siis tuleb minna. Nagu arvata on, ei pääse mehed kohtumisest müstilise Wendigoga ja ühele neist lõpeb see veel traagilisemalt kui surm.

Vinge lugu. Väga veenvalt edasi antud miljöö, looduskirjeldused ja varjatud õudus.

Teksti loeti inglise keeles
x
Erkki Toht
24.09.1974
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused:

Sõjaline ekspeditsioon on saanud ülesandeks uurida ühte tuumapommitatud maailma. Esimene ekspeditsioon leiab mitut liiki mutante. Sõjaväelased suhtlevad kohalikega ja kuidagi märkamatult eemaldub ekspeditsioon oma algsest ülesandest. Tuleb saata teine ekspeditsioon, mis hakkab mõne aja pärast samuti kõrvale kalduma. Ametlik aruanne sisaldab aruandeid mõlemast ekspeditsioonist ja mitmelt inimeselt.
Teksti loeti vene keeles

Tegelane J Verne on jõudnud oma rännakutel taevasse. Siin on tal lausa kaks teejuhti — kaptenid Hatteras ja Nemo. Tuntud kirjaniku nime kandev tegelane on seekord asetatud koolipoisi rolli, kes peab sageli kuulama oma teejuhtide targutusi.
Teksti loeti vene keeles

Üle pika aja saavad kokku kaks vana sõpra. Istuvad maha ja meenutavad ühiseid tuttavaid. Kahe mehe mälestused osutuvad erinevateks — ühel mehel oleks justkui mõned kohad ja isegi inimesed mälust välja lõigatud.   
Teksti loeti vene keeles

Võõrplaneetlaste eluga tutvunud tähelendur-teadlane on lõpetanud ekspeditsiooni ja parasjagu Maale naasnud. Pikaajaline eemalolek on tekitanud võõrandumise oma ühiskonnast. Ta valmistub pidama ettekannet, milles tutvustada uuritud ühiskonda ja hoiatada selle pahupoolsete nähtuste eest. Viimasel õhtul enne ettekannet kohtub teadlane ootamatu külalisega ja talle saab selgeks, et tema ettekanne on hiljaks jäänud.
Teksti loeti vene keeles

Jutu tegevus toimub Iirimaal. Peategelasel on mõningaid identiteediprobleeme — klellegi arvates on ta kummitus. Kas siin on tegemist tüüpilise tondilooga või on jutul ulmega lähem seos, jäägu iga lugeja enda otsustada.
Teksti loeti vene keeles