Kasutajainfo

Robert Sheckley

16.07.1928-9.12.2005

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Sheckley ·

The Prize of Peril

(jutt aastast 1958)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1958; mai
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Preemia riski eest»
«Noorus» 1974; nr. 7 - nr. 8

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
3
1
0
0
Keskmine hinne
4.167
Arvustused (6)

Mitte eriti pinget pakkuv jutt sellest, kuidas suitsiidi legaliseerimine võimaldab meediale teleshowsid, kus inimesed suure raha eest oma elusid kaalule panevad. Jutu järgi on vändatud film Le Prix Du Danger, mis sarnaneb Stephen Kingi samanimelise jutu järgi filmitud filmiga Running Man.
Teksti loeti inglise keeles

Täpselt nii nagu eespool kirjas. Endine autojuhi abiline Jim osaleb võimsate autodega võidusõidul, härjavõitlusel,veealusel "aaretejahil" (otsitavaks aardeks on muidugi ühe firma pakk seepi - reklaam!) ja, üksinda lennukijuhtimises. Kõigest muidugi vägevad teleülekanded. Viimane ja kõige suurema auhinnarahaga etendus seisneb selles, et vaene Jim on 1 nädal tagaaetav kamba professionaalsete mõrtsukate poolt, kelle ülesandeks on mees tabada ja maha lüüa. Olen ka näinud miskit analoogilist filmi, võimalik et Running Man (superman Arnoga peaosas).
Teksti loeti inglise keeles

Scheckleyl on neid tagaajamise jutte terve hulk, küll lühemaid, küll pikemaid. rohkem pani imestama autori oskus ette näha üht idiootlikumat kõigist idiootlikest ajaviidetest ehk "tõsi-TV-d". et kauges tulevikus :) leidub inimesi, kes tahavadki vaadata mingeid jaburaid robinsone või farmereid ja kes arusaamatutel põhjustel viitsivad tunda huvi nende käekäigu vastu.
Teksti loeti inglise keeles

Seda võib vabalt võtta kui hoiatusjuttu. Reallity-TV kogub järjest rohkem populaarsust. Leiutatakse üha enam ja enam uusi saateid, kus mängitakse ning manipuleeritakse inimeste ja nende tunnetega. Miks siis mitte ka eludega. Hea hoogne jutt, piisavalt pinget ja põnevust ning ka parajas koguses mõtlemisainet. Mulle meeldis, kuigi väga suurt elamust ei pakkunud. Lõpp oli üsna tüüpiline seda laadi lugude puhul. Neli
Teksti loeti inglise keeles

Hoogne lugu ühest "inimesest rahva seast". Meenutas mulle, et Sheckley on suurepärane kirjanik. Vaimukas ja vahe. Nüüdsama välgatas, et võibolla oleks hea tänapäeval paralleeli tõmmata "Näljamängudega", mingis mõttes on põhiidee väga sarnane.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2022
detsember 2021
november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021

Autorite sildid: