Kasutajainfo

Anne Leinonen

1973-

Teosed

· Anne Leinonen ·

Toisinkainen

(jutt aastast 2006)

ajakirjapublikatsioon: «Portti» 2006; nr 1
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Teislane»
antoloogia «Soome ulme» 2008

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
5
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (7)

See lugu ei avaldanud mulle üldse mingit erilist muljet. Küllap seepärast et inimeste ja võõraste kultuuride kohtumisest, kusjuures inimesed esinevad täielike bastarditena, on kirjutatud hea hulk lugusid juba ennegi. Pealegi tõi stiil mulle silme ette Le Guini, mina aga jälestan vanatädi toodangut südamepõhjani.
Teksti loeti eesti keeles

Teine pretendent kogu parimale loole. Et siis kosmoses rwndava inimkonna kokkupuude kaugel planeedil üsna isetu rassiga, kel äärmiselt omapärane ja samas huvitavalt elujõuline maailmanägemine. Lugu pungub mingist allasurutud perverssusest ja kui teatud kodukootus kõrvale jätta, on tegu hinnatvalt omanäolise vaatega.
Teksti loeti eesti keeles

Loetud üle aasta tagasi, siis sisu ära unustatud ja uuesti üle loetud.

Väga omapärane ja veidi perversne lugu planeedi isetu põliselaniku silmade läbi. Jutus on isegi seksi, kuid see on sama perversne nagu tekst tervikuna.

Mõtlesin pärast lugemise lõppu jupikese aega sellele, kas sel lool oli üldse mingi point või mitte ja kas ehk sellepärast ei jäänudki see jutt mulle esimese lugemise järel meelde? Jõudsin järeldusele, et mingi iva seal siiski peitub: viide inimkonna ja inimloomuse ahnusele, isekusele, enesekesksusele... tühisusele. Kas oleme me väärt eksisteerima, kui me vaid võtame, kuid ei anna?

Siiski ei jätnud see jutt mulle erilist muljet, ei raputanud ega isegi kõigutanud. On ka paremaid samataolisi tekste ette sattunud.

Teksti loeti eesti keeles

Rassi ellujäämisstrateegia, mis mingil moel meenutab eestlaste kui rahvuse oma. Sellisena lugedes piisavalt võigas jutt et mitte külmaks jätta.
Teksti loeti eesti keeles

Pole veel keegi sellele loole viit pannud, selle vea nüüd parandan.

Jutt räägib planeedist, mille elanikel on kontaktid mitut sorti mõistuslike rassidega. Nad püüavad teisi mõistuslikke eluvorme tundma õppida niiviisi, et katsuvad neile kõiges meele järele olla. Siis saabuvad inimesed. Inimesed ja kohalikud on nii erinevad, et hoolimata püüdlustest ei suufa nad teineteist korralikult mõista.

Millegipärast on eelarvustajad märkinud, et lugu olevat perversne või võigas. Eks igaüks mõtle oma rikutuse tasemel, mina seal küll erilist perverssust ei näinud. Muide, võib-olla näitab see just minu perverssust, et ma seda juttu perversseks ei pea?

Sellest jutust saaks 1) koomiksisarja, mis saab kriitikutelt kõvasti kiita, 2) animafilmi, mis meeldib algkoolilastele, 3) suurte staaridega Holliwoodi löökfilmi, mis teeb puhta töö Kuldsete Vaarikate jagamisel.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2023
veebruar 2023
jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022

Autorite sildid: