Kasutajainfo

Paolo Bacigalupi

6.08.1972-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Paolo Bacigalupi ·

Yellow Card Man

(jutt aastast 2006)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 2006; detsember
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
1
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

Sünge ja morn lugu tuleviku Bangkokist. Tegevus toimub ehk paarisaja aasta pärast, päris täpselt ei tulegi toimumisaeg välja. Lugu jälgib ühe Malaisiast välja aetud hiinlase, endise rikka ärimehe, praeguse kerjuse, käekäiku. Malaid lõid hiinlased veriselt välja, ellujäänud lubas maale Tai Kuningriik, ainult et nad on seal ilma igasuguste õigusteta, praktiliselt näljas, alamad kui loomad. Immigrant-hiinlased ongi pealkirjas mainitud kollase kaardi inimesed.

Paratamatult kargab kohe silme ette Ian McDonaldi Cyberabadi sari. Bacigalupi on ilmselgelt kõvasti matti võtnud, nii eurooplasele eksootilise tuleviku Aasia võrdlemisi masendavas argipäevas, kui ka keeleliselt. Nii McDonaldi sari, kui Bacigalupi oma (tundub kah sarjaks kujunevat; 2005. aastal Theodore Sturgeoni mälestusauhinna võitnud jutt "Calorie Man" kuulub ilmselgelt samasse maailma, kuigi kõvasti hilisemasse) näiteks kirjeldavad sündmusi olevikus, mitte minevikus nagu tavaliselt, näiteks "Tranh astub mööda tänavat" mitte tavaline "Tranh astus mööda tänavat". See annab loole kuidagi unenäolise, aeglaselt kulgeva tempo. No ja eks eksootiline taustki lõhna kõvasti Ian McDonaldi tippsarja järele. Aga kuna see arvustaja silmis mingi eriline miinus pole, on hinne kindel "viis".

Teksti loeti inglise keeles

Lugesin seda lugu lennukis peale juba ca 30 tundi teelolemist, kui nii 10 oli veel jäänud ja ehk sellepärast, kuid mina sellest küll aru ei saanud ja mina seda lugeda ei suutnud. Samas Lauri arvustust vaadates... ehk peab kunagi üle lugema. Krt, kõnnib mingi vanamees mööda tänavat ja fetišeerib oma ülikonda...
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: