Kasutajainfo

C. C. Finlay

1.07.1964-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· C. C. Finlay ·

The Political Officer

(lühiromaan aastast 2002)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy & Science Fiction» 2002; aprill
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Poliitohvitser»
C. C. Finlay «Poliitohvitser, poliitvang» 2016

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
2
1
0
Keskmine hinne
3.25
Arvustused (4)

Kosmoseooperi žanrisse liigituva lühiromaani tegevus toimub Jesusalemma-nimelise koloniaalplaneedi relvajõudude kosmoselaeva pardal ja selle peategelaseks on laeva poliitohvitser (jah, selline ehtne politruk, nagu Punaarmees) Maxim Nikomedes, kes pole tänu oma elukutsele ülejäänud meeskonna seas kuigi populaarne ja peab vaenulikus kosmilises ruumis tegutseval laeval konkureerivate jõustruktuuride käsilastega arveid klaarima. (Jesusalemma näol on tegu hiljuti revolutsioonilise läbi teinud ja ilmselt totalitaarse ühiskonnaga, mis siiski päriselt Stalini-aegse Nõukogude Liidu koopia ei ole ja mille elanike nimedes segunevad inglise, vene ning muud elemendid.)

"Poliitohvitser" on karm ja põnev lühiromaan, mille teemakäsitlus (alates pealkirjast!) on ameerika kirjaniku kohta küllaltki üllatav. Minu esmatutvusena Finlay´ loominguga jättis käesolev lühiromaan igati positiivse mulje ja hindes pole kahtlustki.

Teksti loeti eesti keeles

"Poliitohvitser" jäi minu jaoks kuidagi lahjaks, eriti kui võrrelda seda OR samade kaante vahel oleva teise looga. Tegu on kosmilise põnevikuga, kus kahe rivaalitseva luureorgani agendid proovivad üksteist üle trumbata. Lugemise käigus jääb kohati arusaamatuks, kes on kes ning millised on tegelaste motiivid, aga lühiromaani edenedes saab pilt natuke selgemaks, kuigi vaimustust ei tekita see siiski. Kogu olukord seletatakse minu meelest arusaadavamalt lahti OR kogumiku jätkuloos, mis iseenesest on juba hoopis magusam pala.
Teksti loeti eesti keeles

Lühiromaani lugedes tuli paarkümmend korda tukk peale ja seda nähtust pole esinenud varem ega ka hiljem. Haruldaselt igav tükk. Sellest see kaks. Aga maailma loomiseks igati tarvilik oopus.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020

Autorite sildid: