Kasutajainfo

Lian Hearn

29.08.1942-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Lian Hearn ·

Brilliance of the Moon

(romaan aastast 2004)

eesti keeles: «Kuu hele valgus»
Tallinn «Varrak» 2006

Sarjad:
Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
2
2
2
0
Keskmine hinne
3.286
Arvustused (7)

eks neid jumal-masinast eriefekte kiputakse ikka kasutama, kui normaalsed mõtted otsa saavad, aga nii suuri jäneseid tõmmataks torukübarast siiski harva. kui mõlemad tegevusliinid on parasjagu pahasse seisu aetud, siis... siis tuleb suur maavärin, mis tapab absoluutselt kõik pahad. kõik head jäävad muidugi ellu. dramaatilisuse huvides laseb autor küll peategelastele mõõdukaid vigastusi tekkida. te ju muidugi teate, et suurim oht maavärina puhul on see, et juuksed lähevad põlema? olge siis sellega ettevaatlikud.
Teksti loeti inglise keeles

Hearni loomingusse suhtun ma üldiselt heatahtlikult, ent see maavärin oli küll liiast. Ikka äärmiselt trafaretne lahendus, ise häbeneks küll sellist kasutada. Suure apsaka eest tuleb ka hinne palli võrra madalam kui eelmistele osadele. Ent iseenesest laskis romaan ennast lugeda ja hamba all ei karjunud.
Teksti loeti eesti keeles

Mina pole nähtavasti nii suur gurmaan (või lihtsalt ärahellitatud maitsmismeelega), et mind maavärin ei häirinud. Sest kui mängus on ettekuulutused, siis mis üks maavärin ikka on, millega Suur Jumal oma tahtmist kasvõi sohiga pooleks maksma ei pane.Nagu triloogiatel (kahjuks) kombeks, on esimene osa uudset põnevust täis, teises osas valmistatakse kannatuste rada ette, mida siis kolmandas osas vapralt läbi käiakse ja unistuste auhind võidetakse.Autori jutustamisstiil on muidugi korralik ja pinget hoitakse üleval algusest lõpuni. Ulmelisust on suhteliselt vähevõitu, kui hõimu oskused välja arvata. Ja Jaapani asemel tegevuse Kaheksale Saarele viimine on umbes sama palju ulme, kui väljamõeldud nimedega Ida-Euroopa riigid, mida spiooniromaanides kurjuse kantsina kujutatakse.Aga põneva ajaviitena on see raamat alati omal kohal.
Teksti loeti eesti keeles

Lugeda täitsa kannatas aga midagi jäi nagu puudu. Kõike oli kuidagi hästi pealiskaudselt kirjeldatud ja tegevus libises nii kiiresti ja ladusalt edasi et kuidagi ilmetu mulje jäi kokkuvõtteks.
Teksti loeti eesti keeles

Üks eelarvustaja mainis, et suhtub Hearni loomingusse leelbelt. Seda teen ka mina (sest muidu poleks ma kolmanda osani jõudnudki), kuid kuskilt maalt saab ka minul igasugune kannatus otsa. Tegu on äärmiselt nõrga raamatuga. Kui esimesed osad olid veel kuidagi loetavad, siis kolmas on täis lollusi, mis kulmineeruvad selle "kiidetud" lõpuga. Hearn ei ole eriti hea kirjanik, sest ta ei suuda materjalist üle olla. Originaalsust praktiliselt pole ja laenatud asjadest ei suuda autor ka midagi normaalset kokku panna. Väga puudulik
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: