Kasutajainfo

Glen Cook

9.07.1944-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Glen Cook ·

The White Rose

(romaan aastast 1985)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.714
Arvustused (7)

Sarja "Must Kompanii" kolmas osa. Yhtlasi ka sarja nn. esimese triloogia viimane raamat.

Eelmises osas mässajate poolele yle läinud Musta Kompanii riismed on ennast sisse seadnud kõikvõimalike koletistega asustatud Hirmu Tasandiku keskel asetsevas koopas. Keset seda tasandikku kasvab iidne puu mis, nagu selgub, on tegelikult mingil yrgammusel ajal aset leidnud hea ja kurja võitluse käigus kohale nõiutud jumalasarnane olend.

Peale mõningast kahtlemist astub too puu mässajatega liitu, mille läbi nonde read täienevad tervete hordide tasandiku eriskummaliste asukatega. Nagistamine mässajate ja impeeriumi vägede vahel jätkub uue hooga.

Paralleelselt jätkub tegevus Dominaatori kurgaani valvavas kylakeses. Kummalisel kombel on kurgaani kõrvalt läbi voolav jõeke hakanud oma voolusängi muutma. Ähvardades peatselt vanakurja valvavat maagiakompleksi kõige täiega minema uhtuda.

Sellest kuulda saanud, yhendavad mässajad ja impeerium oma jõud ning tõttavad kõik koos vennaliku perena järjekordsele maailma päästmise aktsioonile.

Muidu igati eelmiste osade tasemel.. ainult et terve see Hirmu Tasandiku maagilise iseloomuga elanikond tundus kohati.. sulepeast välja imetud ja ülejäänud maailmaga võrreldes stiilist pisut välja minevat.

Kokkuvõtteks: Mitte päris nii hea kui eelmised kaks osa, aga kindlasti mitte pettumus.

Teksti loeti inglise keeles

Hankisin endale terve Musta Kaardiväe sarja arvutisse ja nüüd loen :) Valge Roosi parim episood leiab aset iidse puu juures, mille alt sirutub välja kellegi küünistega varustatud käsi. Nalja saab raamatus jällegi peaaegu nabani, koobaselamu hais tahab ära tappa ja maailmavalitsejanna jääb oma võimust esialgu ilma. Hindan ikkagi hindega viis, sest pole just kerge kirjutajal hoida läbi teoste ühte taset ja ühtset joont.
Teksti loeti vene keeles

Seiklused maailmamuutvate sündmuste taustal jätkuvad Musta Kompanii sarja kolmandas osas sama tormiliselt nagu varem. Selles loos toimub tegevus ca kuus aastat pärast eelmises raamatus aset leidnud sündmusi. Peategelaste turjale on seega juba päris palju aastaid kogunenud, kuid mõõgad välguvad ja nooled lendavad endiselt nii nagu vaja.

Pärast Juniperist põgenemist on Must Kompanii (õigemini need vähesed, kes ellu jäid) asunud mässajate poolele ehk oma endise leivaisa vastu. Sellegipoolest on kompanii krooniku Croakeri ja impeeriumi valitsejanna Leedi vahel endiselt teatav sümpaatia, mis tuleb kasuks, kui on vaja impeeriumi ja mässajate jõud ühendada, et takistada eelmise kurja valitseja Dominaatori aktiviseerunud tegevust enda vangistusest vabastamiseks. Vaenlaste omavahelise liidu peamiseks põhjuseks on see, et kui too Dominaator uuesti valla pääseb, siis pole hõlpu oodata ei impeeriumil ega mässajatel - nagu ikka, vaenlase vaenlane on sõber. Nii et kui loo esimeses pooles on peamiselt juttu sellest, kuidas mässajad eesotsas Valge Roosiga püüavad jõudu koguda, et impeeriumi võimu nõrgestada, siis teises osas tehakse koos jõupingutusi, et ühist vaenlast kontrolli all hoida.

Musta Kompanii lood on mulle väga meeldima hakanud ja arvatavasti võtan ette ka järgmised osad.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: