Kasutajainfo

Glen Cook

9.07.1944-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Glen Cook ·

The Silver Spike

(romaan aastast 1989)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (3)

Sarja "Must Kompanii" esimese ja teise triloogia vahele jääv "puhverteos". Kes eelmist osa ("White Rose") lugenud, mäletavad et selle lõpus sai kohaliku maailma põhipahalane Dominaator maha tapetud ning temas pesitsev kurjus siirdatud selleks spetsiaalselt valmistatud hõbedase ora sisse. Milline ora siis sinnasamasse kurgaani otsa istutatud maagilise puu sisse kinni sai löödud.

Inimlikul rumalusel ja ahnusel, teadagi, puuduvad piirid. Nii algabki käesolev raamat sellega, et miskitel kergelt asotsiaalsetel elementidel tuleb geniaalne mõte see hõbedast ora sealt puu seest pihta panna ja mõnele mustale maagile maha ärida. Mõeldud - tehtud. Mehed siirduvad oma saagiga naabruses paiknevasse linna, ja jäävad sinna olukorra rahunemist ootama. Mõne aja möödudes hakkab neile vaikselt kohale jõudma, et nad on oma äriplaanis pisut liigoptimistlikud olnud..

Kõik see ora ymber sebimine oli igati tasemel ja vaffa.. Ainult et ilmselt ei andnud see kõik Cooki standardset kolmesadat lehekylge kokku. Millisel põhjusel oli sinna juurde poogitud veel paar segasevõitu ja täiesti ebavajalikku tegevusliini. Oli siis vaja?

Positiivse kylje pealt oli juurde toodud ysna mitu mõnusat tegelaskuju ning edasi arendatud osasid eelmises raamatus lisandunud kõrvaltegelasi. Nii et kokku ikkagi tugev neli.

Teksti loeti inglise keeles

"Silver Spike" on Musta Kompanii sarja spin-offiks ehk et kuigi tegevus jätkub praktiliselt sealt, kus "White Rose" lõppes, ei tiirle põhisündmused ümber Musta Kompanii ja selle sõdurite. Küll aga on siin mitmeid muid varasemast tuttavaid tegelasi, kellele lisaks toimetavad loos aktiivselt mitu uut ja võrdlemisi värvikat tüüpi. Lisaks igasugustele lihtsatele ahnuritele ja endale suuremat võimu ihkavatele maagidele, kes tahavad hirmsasti omandada Dominaatori vangistamiseks kasutatud hõbedast ora, on nende seas ka näiteks terve kamp Hirmude Tasandikul resideeruva jumal-puu käsilasi.

Hoolimata sellest, et Must Kompanii selles loos erilist rolli ei mängi, on seiklusi, mürglit ja madinat vähemalt sama palju nagu eelmistes osades. Ja kuna tekst on ka sama ladusalt kirja pandud ja raamat läks lennates, siis on hindeks tubli "viis".

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2021
november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021

Autorite sildid: