Kasutajainfo

Glen Cook

9.07.1944-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Glen Cook ·

Shadows Linger

(romaan aastast 1984)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (5)

Sarja teise osa tegevus toimub, kui ma nyyd õigesti mäletan, siis 8 aastat peale esimese osa lõppu. Kurjuse Impeerium on võrdlemisi maha rahunenud. Mässajaid, tõsi kyll esineb, kuid need istuvad rohkem põranda all ja aktiivset sõjategevust eriti ei toimu. Must Kompanii rändab provintsist provintsi ja ellimineerib sääraseid põrandaaluseid organisatsioone. Võrdlemisi edukalt, sealjuures.

Samal ajal, kaugel põhjas. Eelmisest raamatust tuntud palgasõdur-härrasmees Raven, elutseb koos koos oma kasutytre Darlinguga yhes kummaliste religioossete tõekspidamiste ja muudsorti tagurlike eluviisidega linnakeses. Elatist teenib ta omale surnukehade myygist. Tolle linna vahetus läheduses paikneb nimelt rajatis, mida yldiselt tuntakse Musta Kindluse nime all. Paik, millest kohalikud suure kaarega mööda käivad ning mille salapärased asukad värskete laipade eest iseäranis hästi maksavad. Kuuldused tollest kindlusest jõuavad lõpuks ka kuninganna kõrvu. Too satub nendest tõsisesse ärevusse ning saadav asja uurima Musta Kompanii.

Igati väärikas järg sarja esimesele osale.

Teksti loeti inglise keeles

Musta Kompanii sarja teine osa on vähemalt sama põnev ja köitev nagu esimene osa. Positiivseks momendiks on ka see, et kuna Must Kompanii tegutseb ja võitleb aastate jooksul praktiliselt kõikjal üle terve impeeriumi, mille teenistusse nad eelmises loos värvati, siis saab järjest parema pildi ette selle maailma asukatest ja geograafiast.

Loo peategelaseks on jätkuvalt kompanii kroonik Croaker, kes sedapuhku jutustab impeeriumi ja ehk ka maailma eksistentsi ohustavate sündmuste arengust Juniperi nime kandvas linnas. Jutus toimuvad väga huvitavad pöörded ning neis mängivad lisaks Croakerile ja ülejäänud Mustale Kompaniile märkimisväärset rolli ka Juniperi kohalik kõrtsmik Shed, impeeriumi valitsejanna Leedi ja tema võlurid ning endine palgasõdur Raven.

Kokkuvõtlikult - kellele seiklused ja vilgas sündmustik meeldivad, siis neil soovitan Musta Kompanii sarja kindlasti ette võtta.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2021
november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021

Autorite sildid: