Kasutajainfo

William Gibson

17.03.1948–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· William Gibson ·

Thirteen Views of a Cardboard City

(jutt aastast 1997)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

mulle meeldis, aga mõnelgi BAASi aktiivsemal kasutajal oleks vist kavalam sellest tekstist eemale hoida. sest lugu siin ei ole. on kaamera, mis just nagu iseenesest liiguks Tokio metroo ühes kõrvalises nurgakeses, kus, näib, elavad pappkastides mõned inimesed, keda pole küll näha. on näha ainult nende mõningaid asju.

Gibsoni loomingut tundes pole üllatav, et mingi tulevase romaani algmaterjaliks olev visioon on vormistatud jutuks. no et "Skinner`s Roomist" kasvas välja "Virtual Light". nõnda siis on "13 views..." eeltöö "All tomorrows Parties" jaoks. see on koht, kus Laney oma viimaseid elukuid veedab ja kus Yamazaki teda külastab. väike täiendus romaanile seega.

samas täis allusioone. kõigepealt meenub muidugi Zelazny üsnagi geniaalne "24 views..." ja neid pildialbumina üles ehitatud jutte peaks olema veelgi. ning see on juba ilmselt minu isiklik kiiks, kui mulle meenuvad Ann Tenno fotoalbumid, kas või Tallinna oma, kus on reeglina välditud inimeste pildile jäämist. sellised hommikuudused pildid, mis on täis inimtegevuse jälgi, aga inimesi endid pole parajasti kohal. Gibsoni juurde naastes - hea tahtmise juures võib neis kujutatud asjades näha seda kummalist fenomeni: ida inimeste katset järele aimata lääne inimeste reklaamivõtteid, kusjuures tulemus tekitab lääne inimeses vaid hämmingut. illustreeriva kõrvalepõikena: üks mu viimase aja muusikalisi lemmikuid on Jaapani tüdrukutebänd "Red Bacteria Vacuum", aga mina küll ei tea, kuidas seda nime tõlkima peaks. niisiis, Gibsoni geniaalne võime märgata olulist asjademaailmas avaldub sellises süžeeta kirjelduses eriti ehedal kujul.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: