Kasutajainfo

Katharine Kerr

1944-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Katharine Kerr ·

Daggerspell

(romaan aastast 1986)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Abiks fantasy-tellis. Mõnusalt loetav, põnev ja samas ka kyllalt sygavasisuline tekst. Kerri fantaasiamaailm tugineb suuresti keltide usundile: animism, druiidid, haldjarahvas, paralleelsed ilmad, hingede hulkumised jne. On nauditavalt detailne ja usutav, õnneks ei kaldu muinasjutuks ära, vaid on pigem "suurte inimeste raamat". Sisust: üks druiididest, kes nooruserumalusest tegi tõsise vea, mille tõttu kaks tema eluylesande jaoks väga tähtsat inimest surma said, määrati tasuma oma võlga nende inimeste hingede ees ja ootama nende järgmisi reinkarnatsioone. Nii ta siis tiksubki mingis poolsurematus seisus ning jälgib oma "võlausaldajaid" läbi mitmete taassyndide, kus inimeste "essents" jääb samaks, ainult rollid vahetuvad. Kunagine vend on järgmises elus hoopis võistleja jne. jne. Nad on aga ysna korralikus karmasõlmes ning selle lahtiharutamiseks läheb mitmeid põlvi, hoolimata druiidi abist. Erinevate sajandite syndmustikud ise on põnevad ning samade hingede jälgimine läbi erinevate elude lihtsalt väga paeluv lugemismaterjal.
Teksti loeti inglise keeles

Loetav. Huvitavaid detaile. Minu hinnangul kõva keskmine. Puudu jääb meisterlikkusest, sellest väikesest sädemest, mis teeb raamatust teemandi. Raamatu lõpus oli soovitus, osta järgmine sellest seeriast. See soovitus meenutab odavaid seebikaid, kus vaatajat meelitatakse vaatama ka järgmist seeriat. Ehk: vaadatav seebikas.
Teksti loeti inglise keeles

Loetav. Esimene pool on isegi huvitav. Teine pool, kus iseenesest on ju lahinguid, traagikat ja armuvärki, jätab täitsa külmaks. Juhanil on õigus - puine tükk, sädet pole. Idee samas, mida Katariina siin ülalpool resümeerib, pole paha. Õnneks polnud teab mis telliskivi.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: