Kasutajainfo

Gohar Markosjan-Käsper

Teosed

· Gohar Markosjan-Käsper ·

Tšetvertaja Betõ

(romaan aastast 2008)

Hinne
Hindajaid
0
0
1
1
0
Keskmine hinne
2.5
Arvustused (2)

BAASi kommentaaride põhjal on mulle autorist mulje jäänud kui ulmevaenajast number üks. Seda üllatavam oli juhuslik leid raamatukogust, et ta on kirjutanud terve ulmeromaani. Kulka rahadega teine välja antud ja puha.

Kahtlemata autor valdab sõnadega žongleerimist, aga vaat` see, mida ta nende sõnadega kokkuvõttes öelda tahab... Tegelased räägivad, räägivad, räägivad, räägivad, räägivad, räägivad... Tegevust kui sellist absoluutselt ei ole, üks atendaat ei lähe arvesse.

Piltlikult öeldes on tegu hästi vaese mehe tõlgendusega Strugatskite romaanist "Raske on olla jumal". Süžee piirdub ühe linnaga, tegelasi on ca tosin, kõik on nii skemaatiline ja võiks öelda lausa monoprobleemne. Vaatleja vaatleb, ja kõik. A on A on A on A jne...

Abikaasadest kosmoseuurijate lennuk prantsatab tundmatule planeedile. Üllatusega avastavad nad sealt ühiskonna, mis vastab maise mõõdupuu järgi 1937. aasta NSVLiidule. Järgneb diktaatori kukutamine ja repressioonide avalikustamine. Ja see kõik vaid tänu ühe (ühe!) kohaliku julgeolekumehe organiseerituna (kusjuures eesmärgiks ei olegi mitte võim, vaid jahmatus diktaatori tegude peale). Kõik see on edasi antud üsna kiretult, tegelased parimal juhul kehitavad õlgu, et jah -- oli ja nüüd teeme teisiti, okei. Hurraa. /ilma hüüumärgita/

Peategelane on iseloomult üks suur udu. Hea küll, mees on elukutselt astrofüüsik, aga kui 2 lähedast inimest sattuvad võõrasse arusaamatusse ja küllaltki vaenulikku keskkonda, siis mitte mingit huvi teise lähedase tegemiste vastu ta üles ei näita. Mingit konkreetset tegevusplaani tal ka ei ole. Lihtsalt kandub pärivoolu.

Teksti loeti vene keeles

Esimesr raamatut tsüklist võib veel lugeda, nojah, käib üks suur jutt, seletavad ja seletavad ja tegeilkult muud ei midagi. Teades, et see on tsükli avaromaan, hakkab juba kuklas tiksuma, et millised järgmised romaanid on.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: