Kasutajainfo

Aleksei Ivanov

1969-

Teosed

· Aleksei Ivanov ·

Pištšeblok

(romaan aastast 2018)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Aasta 2018, Kuibõševi (praeguse Samara) lähedal asuv pioneerilaager. Filoloogiatudeng Igori rahvaluule kogumise suvine praktika on asendatud pedagoogilise praktikaga pioneerilaagris. Romaani tegevus toimubli algusest lõpuni selles laagris ja tolleaegse miljöö,laste  kõnepruugi ja butafooria kajastamine on ilmselt selle loo suurim pluss. Samas ei pruugi see palju pakkuda nooremale põlvkonnale (mida osaliselt kompenseerivad rohked tõlkijapoolsed joonealused märkused). Autor võis oma sünniaastast lähtuvalt kirjeldada isiklikke mälestusi. Olen temaga ühel aastal sündinud, ent pioneerilaagris jäi mul käimata. Minu mälu järgi olid ka need laagrikohad paras defitsiit ja sinna valiti n-ö parimaid. "Sööklaploki" järgi otsustades oli laagrikasvandike hulgas siiski ka parajaid pätte, ent võib-olla on need tegelasteks tehtud vaid seetõttu, et lugu huvitavam tuleks.
 
Loo teine peategelane on pioneer Valerka, prillidega ja veidi nohiku tüüpi poiss. Valerka on esimene, kes märkab, et algul üks ja siis teine pioneer on muutunud vampiiriks. Arusaadav, et sellise jutuga avalikkuse ette tulles peetakse sind hulluks, ja seetõttu saab vampiiride arv kenasti kasvada. Mingil hetkel ühendavad kasvataja Igor ja pioneer Valera aga jõud ja vereimejatega saadakse lõpuks enam-vähem ühele poole. Lisaks vampiiridele on rohkesti laste omavahelist hierarhiat, laagri personali sisemisi suhteid, kommunistlikku absurdi ja taustaks Moskva olümpiamängude kulgemist, mida jälgitakse laagri ainukesest televiisorist. Tegelaste hulk võtab silmad kirjuks ja tuleb mõnevõrra pingutada, et jääks meelde, kes on kes.
 
Korralik lugu pioneer vampire horror'i alamžanrist.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022
jaanuar 2022

Autorite sildid: