Kasutajainfo

Ben Leech

Teosed

· Ben Leech ·

The Bidden

(romaan aastast 1994)

Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Raamatu esikaane reklaamlauset "New Voice In Horror" tuleb küll küüniliseks valeks pidada. Midagi uudset ja algupärast on "The Bidden´ist" raske leida. Pigem tuleb silme ette mõni halvamaitseline ja teistest omasugustest eristamatu õudusfilm.

Romaani süzhee kohaselt on enne inimtsivilisatsioonide teket elanud planeedil teadvusega olendid, kellest meie ajani on säilinud legendid Medusast ja tema näost rinnakilbil (Gorgoneion). Mingil moel on need Kreekas pesitsenud organismid leidnud nüüd võimaluse inimorganisme parasiidina kasutades jälle paljunema hakata. Olevusest nakatunud inimene kaotab täielikult oma varasema mina, aga väliselt on nakatunut ja puhast võimatu eristada. Asjaga satub juhuslikult tegelema eradetektiiv Parco koos oma kauni assistendiga. Võitlust Kreekast inglismaale smugeldatud parasiitidega on parajalt jabur. Romaanil on üllatavalt õnnetu lõpp, kus kõik positiivsed tegelased saavad surma ja kujuse seeme jääb sealjuures elama.

Üldiselt on teosel suuri sarnasusi Heinleini "Nukkude isandatega", ainult parasiidid ei tule mitte väljapoolt meie planeeti, vaid ajaloost. Nõrgemapoolne kolm.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: