Kasutajainfo

Dave Hutchinson

19.12.1960–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Dave Hutchinson ·

Europe at Midnight

(romaan aastast 2015)

Hinne
Hindajaid
0
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

See on nüüd natuke keeruline. Ei tundunud nii hea kui esimene osa, aga väga raske oleks ka öelda, kas ja mis just valesti on läinud. Kõigepealt muidugi on autor ise tunnistanud, et "Euroopa sügisele" järgede kirjutamine polnud tal üldse plaanis. Lihtsalt kukkus nii välja, et otsad jäid lahti - no ei osanud paremini. Aga kui siis tulid nominatsioonid ja osteti kordades rohkem, kui autor esialgu arvas, siis oli kirjastaja oma triloogia-ideega platsis. Ja autorile meenus, et ta on alati tahtnud üht klassikalise ülesehitusega spiooniromaani kirjutada.

Ilma esimest osa lugemata võib asi segaseks jääda. Natuke seal toimunut ju meenutatakse, aga on ka peenemaid vihjeid, mille mõistmiseks on esimest osa siiski vaja. Ajaliselt toimuvad asjad "sügisega" paralleelselt, peategelane on üks neist neljast, kes... ah, noh. Võimaliku võrdlusena meenus Stross: paralleelmaailmad meenutavad "vürstkaupmehi" ja sõjaväestatud struktuurid "pesumaja"-maailma. Strossil kukuvad need struktuurid oma salastatusastmete ja muu värgiga päris veenvalt reipad välja. Isegi kui nad täpselt ei tea, mida teevad. Hutchinsoni luureorganites tüübid kohe kindlasti ei saa aru, millega nad tegelevad. Ja see tundub isegi elulisem. Aga kui ma lugedes Strossile hakkasin mõtlema, tuli meelde, kuhu "vürstkaupmeeste" senikirjutatud osad välja jõudsid. Ning ei jõudnud ma veel palju kaugemale, kui, ennäe...

Ütleme siis, et kohati lugu natuke venib. Ja ei ole seda asjade hüperrealistlikku käegakatsutavust, mis mulle üldiselt meeldib. Maailma äng on tajutav, aga maailm ise jääb pisut uduseks. Võibolla peaks üle lugema.

Teksti loeti inglise keeles

Esialgu panen hindeks "4". Kuid on mõningaid andmeid, et vähemalt üks raamat ilmub veel. Kui kolmas raamat suudab osavalt kahe eelneva liinid liita ja ka edasi arendada, siis võin kaaluda hinde tõstmist.
Teksti loeti inglise keeles

Võiksin siia vabalt kopeerida oma arvustuse sarja avaromaanile "Europe in Autumn". Jällegi on tegu teosega mis nõuab pingsat süvenemist et aru saada kuidas kõik need esitatavad mosaiigikillud omavahel kokku klapivad. Autor ei ürita seda lugeja jaoks lihtsamaks teha, vaid vastupidi, tundub just nautivat seda et alles mingi järjekordse tegevusliini kahekümnendal leheküljel saab minusugune lihtsameelne tüüp aru kuidas see eelneva sündmustikuga haakub ja kes need tegelased on. Aga mida edasi ma Hutchinsoni loen seda enam märkan et mulle hakkab selline kirjutamislaad meeldima.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: