Kasutajainfo

Vladimir Iljin

21.02.1957-

Teosed

· Vladimir Iljin ·

Zakon Dalnevo Kosmosa

(jutt aastast 2007)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Suure osa loost on edasi antud dialoogina kaugreisi-kosmoselaineri Sibes kapteni Dino Mezzanotti ja eriülesandega kosmoselaeva Puri kapteni Lais Trouti vahel. Sibesega on keset kosmoseavarusi õnnetus juhtunud ja laineri tuumareaktor ähvardab plahvatada ning tappa lisaks Sibese meeskonnale kõik laineri pardal viibivad reisijad. Mezzanotti soovib, et Puri hädasviibivale Sibesele appi tuleks, ent paraku pole see nii lihtne...
Loo sisuks on erilisest olukorrast põhjustatud karmid eetilised valikud. Lugu ei tekitanud minus päris sellist vaimustust, et seda maksimumhindega pärjata, ent "4" saab kätte küll.
Teksti loeti eesti keeles
x
Kristjan Sander
08.12.1977
Kasutaja rollid edit_books
edit_authors
Viimased 25 arvustust:

Hinnete keskmine on mul 3,58. Antoloogia puhul näitab see muidugi vähe, aga midagi ikka. Üldiselt on head, nelja poole tüüriva keskmisega antoloogiad üsna haruldane kraam ja käesoleva puhul tasub juba ainult sellepärast kiitusest alustada.
 
"Me armastame Maad 2" oleks aga veel parem, kui siit puuduks kaks teksti. Kummagagi on probleem, mis peaks iga antoloogia koostajale hoiatusena mõjuma. Esiteks, aastakümnete pikkust perioodi esindava antoloogia puhul on ühelt autorilt kahe teksti kaasamine õigustatud ainult siis, kui tegu on suure ja mitmekesise loominguga klassikuga. Valentina Žuravljova pole vististi kumbagi ning üks tema juttudest - mul tegelikult ükskõik, kumb - võinuks ära jääda. Teiseks tuleks hoiduda lühikeste, mingisse sarja või tsüklisse kuuluvate tekstide antologiseerimisest. Väljaspool konteksti võivad need mõjuda mõttetute jubinatena isegi siis, kui need sarja osana seda pole (Larionova pala puhul on mul küll ka ses osas omad kahtlused).
 
Antoloogia oleks nendest 28-st leheküljest loobumisest ainult võitnud. Ühtlasi oleks kirjanduslooline osa natuke saledam saanud.
Teksti loeti eesti keeles

Väga hea lugu. Eriti meeldis, et tegelased käitusid loogiliselt ja ei olnud äpud - nii vaatlejate kui meeskonna poolt. Kui üldse midagi ette heita, siis natuke varem oleks meeskonnast kellelgi võinud ju lambike süttida - aga muidug ei pruukinuks.
Teksti loeti eesti keeles

Nõukogude demokraatia tulevik kogu oma ilus. Kui on ette nähtud konsensuslik otsus, on nii sügavalt amoraalne eriarvamusele jääda, et parem juba ennast ära tappa. Ülematel seejuures ei pruugigi ennast dilemmadega vaevata, sest üliõilsale reakoosseisule on iga hinna eest üht moodi hääletamine juba sisse programmeeritud.
 
Ma ei ole nõus, et jutt käsitleb tulevikutehnoloogiaga seotud probleeme. Autor on teleportatsioonist ja valguse kiirust ületavast silmapilksest infoedastusest konstrueerinud endale sobiva lavakujunduse, millel siis teda huvitavaid moraaliprobleeme lahata. Ei tuleviku ega tehnoloogiaga pole sel suuremat pistmist.
Teksti loeti eesti keeles

Eks kosmilise seestumise jutud ole vähe tüütud küll. Aga siiski oli see kuidagi stiilne tekst.
 
Huvitav, kas Gorbovskiga juhtus "Kauge Vikerkaare" lõpu järel midagi sarnast...?
Teksti loeti eesti keeles

Sõidab idioot ennast kägarasse, roomab natuke ja kärvabki ära. Kogu lugu.
 
Veiko eessõna järgi peaks olema osa tsüklist - sellisena võib-olla on sel mingi väärtus. Üksikuna - IMHO ei mingit.
Teksti loeti eesti keeles

Autor pole süüdi selles, et lugeja on " viis vene teost lugenud lühikese aja jooksul". Kui magu ei kannata, tuleb vahet pidada.
 
Loost - sellised inimesed on muidu päriselt olemas, kellel on refleksid nii äärmuseni lihvitud, et kui olukord tekib, võtab autopiloot üle. Näiteks näeb selline inimene silmanurgast mingit valet liikumist ja äsab kohe - näiteks trollipeatuses näiteks vanamutile näiteks jalaga näkku.
Teksti loeti eesti keeles

Eks ta ikka jama ole. Juurdleb näiteks kosmoselaeva täis tarku inimesi, et kuidas kütust kokku hoida ja midagi välja ei mõtle. Kuni kapten töötab omaette välja hämmastavalt originaalse, geniaalse ja teravmeelse idee - laev kergemaks teha... :/
Teksti loeti eesti keeles

Häiriv oli küll - aga žanri poolest lähedane sellele maagilisele historitsismile, mida Eestis viimasel ajal viljeleb Meelis Friedenthal.
Teksti loeti eesti keeles

Mina seda tühja lohisevat loba üle esimese kolme peatüki ehk siis ca. 100 lk. lugeda ei suutnud.
 
Kahju, et Indrekuga nii on läinud.
Teksti loeti eesti keeles

Andri arvustuse esimese lõiguga ma olen nõus (ja üldiselt ei seedi seda niinimetatud alamžanri), viimase lausega aga mitte mingil juhul.
Teksti loeti eesti keeles

Järjekordne tekst sügavates käikudes ekslemisest.
 
Sisust (RIKUB PÕNEVUSE): peategelane hulgub mööda Hamburgi patukvartalit ja kaardistab inimlikke pahesid ning monstrositeete. Tahab sel teemal raamatut kirjutada ja muuhulgas kätte maksta ka oma isale, kes kunagi oma perekonna hülgas ja samasse kvartalisse kadus, poega kibestuva mamma hooleks jättes. Ühel õhtul pakub keegi salapärane võõras välja, et viib ta vaatama koletist, kellesarnast ta veel näinud pole. Järgneb retk kujutelamatutesse eelajaloolistesse sügavustesse ulatuvasse labürinti koos kohustuslike haisude, lompide ja muude asjadega ning lõpuks jätab võõras ta pimedusse üksi, öeldes, et küll koletis su üles leiab. Kui koletis kohale lööberdab, lööb peategelane ta pikali ja tunneb mõningase segaduse järel oma isa ära (üllatus-üllatus). Too siis jutustab, et salapärane võõras (Fight Clubi Tyler) tõi tema omal ajal samuti siia, kus ta kohtus oma isaga ja too jälle kunagi varem oma isaga jne. Lõpuks suunduvad mõlemad sõbralikult koos uusi sügavusi avastama.
 
Autor valdab hästi kirjutamise käsitööd ja loo moraal, et kõik kipuvad lapsepõlves nähtud perekonnamudeleid jäljendama, on ju õige, aga aastaks 2015 on sellised jutud mu arust lootusetult vananenud.
 
Lugu on wõrgus siin: http://chuckpalahniuk.net/news/read-expedition-a-tyler-durden-short-story-at-mashablecom
Teksti loeti inglise keeles

Teravkeelse ja -meelse autori sulest lihtsakoeline tondijutt. Õudne olla ei üritagi, naljakas eriti ei ole. Raske öelda, miks ta selle kirjutas.
Teksti loeti inglise keeles

Enne sõda oleks tekst olnud teedrajav. 1963. aastal on see aga juba kahvatu, kuigi sisaldab mõningaid häid mõtteid. Muust maailmast isoleeritud kaluriküla lapsed lähevad sisemaale avastusretkele ja avastavad Noa laeva. Selliste tekstide puhul on määrav, mis lõpuks saab - aga seekord ei saagi lõpuks eriti midagi.
 
Natuke imelik, et peaaegu 60-aastane maailmakuulus kirjanik midagi niisugust avaldas.
Teksti loeti inglise keeles

Kahvatu tekst härrast, kes ühele provintsiseltsile oma kinnisideega senikaua peale käib, kuni teda koosolekul ette kandma lubatakse. Kinnisideeks on hinge surematus, mis ei hooli keha surelikkusest - ja ootuspäraselt kujutab härra isik endast selle teesi tõestust.
Teksti loeti inglise keeles

Tore nutikas jutt noore andeka kirjaniku sulest. Koos "Väikse koha..." ja mõne ulmevälise jutuga näitab, et Greene'ist oleks võinud saada ka puänteeritud novelli meister.
Teksti loeti inglise keeles

Suurepärane arendus jutu alguses suubub väheusutavasse ja jaburavõitu jahumisse. Tulemus meenutab natuke Albert Sánchez Piñoli eesti keelde tõlgitud romaane: üksildasevõitu peategelane puutub kokku moodsa Väikese Rahvaga, kes kuskilt sügavikust ootamatult esile kerkib või keda peategelane sinna otsima ronib.
 
Kogu jutt peaks muidugi olema millestki muust - sellest, kuidas lapsepõlves läbielatu hilisemat elukäiku, isiksust ja alateadvust mõjutab. Aga ei vea eriti välja.
Teksti loeti inglise keeles

Jutustus «Shanidar» on äsja ilmunud Arvi Nikkarevi järjekordse angloameerika ulme antoloogia nimilooks. Selle lugemine eemaldas David Zindelli minu jaoks kirjanike loetelust.
«Shanidar» ei tähenda eesti keeles mitte midagi. Küll aga asub Iraagi Kurdistanis neandertali inimese matmispaik Šanidari koobas.
Tõepoolest on jutustus kõrgfantaasia võtmes kirja pandud - peategelane on idioot ja tema asju korraldab kohalik nõid. Millegipärast on kõik see aga pseudoteadusliku žargooniga üle kallatud - nii on nõiast tehtud isik, kes oma poekese tagaruumis pakub klientidele nii plastilist kirurgiat, geenide modifitseerimist kui kõike muudki inimkeha muutmisega seonduvat. Tõenäoliselt plingivad seejuures tuled ja suitsevad retordid...
Tänu Kõigeväelisele, et «Shanidaris» sisalduvast materjalist kapatakse üle nagu karvane mammut sõnnikuhunnikust - vastasel juhul oleks selle kuhja lugemine päris võimatu.
Teksti loeti eesti keeles