Kasutajainfo

Steven Erikson

7.10.1959-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Steven Erikson ·

Dust of Dreams

(romaan aastast 2009)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Malazi sarja üheksandat osa on keeruline vaadelda iseseisva romaanina. Kui kogu sarja võrrelda inimese retkega punktist A punkti B, siis "Dust of Dreams" võiks kujutada rändaja ühe sammu niisugust osa, et kui me oma pilgu temale pöörame on ta juba jõudnud sammu astumiseks jala maast tõsta, ja hetkeks kui me tema vaatlemise lõpetame ei ole ta veel jõudnud jalga uuesti maha panna. Silmapilk, ühesõnaga. Üleminekuhetk pärast eelnenud sündmuste lõppu ja enne järgnevate sündmuste algust. Kuidas selle kujutamiseks õnnestus 888 lehekülge täis kirjutada, on omaette müstika.

Sisu on siis lühidalt selline, et Bonehunterite armee on asunud teekonnale mingisse kaugesse Kolanse impeeriumisse. Teekonna eesmärki teab ehk vaid armeed juhtiv Tavore Paran, kui temagi. Lugejale seda igatahes ei paljastata. Kohalejõudmiseks tuleb läbida Tühermaaks nimetatav üsna ebameeldiv ja mitte just väike piirkond. Tühermaal ja selle ümber toimubki kogu tegevus, kuhu on segatud mitmed kohalikud rahvad, klannid ja suguharud, aga ka mõningad inimesest vanemate rasside esindajad ja üleüldse Igasugused Pahatahtlikud Jõud. Sõlmitakse omavahelisi liite, siis jälle pööratakse tülli ja peetakse veriseid lahinguid jne.

Nagu Eriksoni puhul ootuspärane, on romaanis omal kohal inimeste vigastamine rohkem ja vähem nüride esemetega. Ette teada on seegi, et ühelgi tegelasel kokkuvõttes eriti hästi ei lähe ja midagi head kellegagi ei juhtu. Taas saab nii mõnigi sümpaatne tegelane surma, aga kui sa oled T`lan Imass siis võib selguda et sellest polegi eriti midagi...

Kui üheksa osa Eriksoni on juba läbi näritud, ega siis ei saa ka kümnendat enam vältida.

Teksti loeti inglise keeles