Kasutajainfo

Steven Erikson

7.10.1959-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Steven Erikson ·

Dust of Dreams

(romaan aastast 2009)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Malazi sarja üheksandat osa on keeruline vaadelda iseseisva romaanina. Kui kogu sarja võrrelda inimese retkega punktist A punkti B, siis "Dust of Dreams" võiks kujutada rändaja ühe sammu niisugust osa, et kui me oma pilgu temale pöörame on ta juba jõudnud sammu astumiseks jala maast tõsta, ja hetkeks kui me tema vaatlemise lõpetame ei ole ta veel jõudnud jalga uuesti maha panna. Silmapilk, ühesõnaga. Üleminekuhetk pärast eelnenud sündmuste lõppu ja enne järgnevate sündmuste algust. Kuidas selle kujutamiseks õnnestus 888 lehekülge täis kirjutada, on omaette müstika.

Sisu on siis lühidalt selline, et Bonehunterite armee on asunud teekonnale mingisse kaugesse Kolanse impeeriumisse. Teekonna eesmärki teab ehk vaid armeed juhtiv Tavore Paran, kui temagi. Lugejale seda igatahes ei paljastata. Kohalejõudmiseks tuleb läbida Tühermaaks nimetatav üsna ebameeldiv ja mitte just väike piirkond. Tühermaal ja selle ümber toimubki kogu tegevus, kuhu on segatud mitmed kohalikud rahvad, klannid ja suguharud, aga ka mõningad inimesest vanemate rasside esindajad ja üleüldse Igasugused Pahatahtlikud Jõud. Sõlmitakse omavahelisi liite, siis jälle pööratakse tülli ja peetakse veriseid lahinguid jne.

Nagu Eriksoni puhul ootuspärane, on romaanis omal kohal inimeste vigastamine rohkem ja vähem nüride esemetega. Ette teada on seegi, et ühelgi tegelasel kokkuvõttes eriti hästi ei lähe ja midagi head kellegagi ei juhtu. Taas saab nii mõnigi sümpaatne tegelane surma, aga kui sa oled T`lan Imass siis võib selguda et sellest polegi eriti midagi...

Kui üheksa osa Eriksoni on juba läbi näritud, ega siis ei saa ka kümnendat enam vältida.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: