Kasutajainfo

Steven Erikson

7.10.1959-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Steven Erikson ·

The Bonehunters

(romaan aastast 2006)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
3
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (3)

Minul tegelikult ei tekkinud lugedes seda tunnet mis mõne teise teose puhulon tekkinud, et "ma loen praegu maailma parimat asja". Aga seda ei tule võtta etteheitena.

Erinevalt mõnedest varasematest sarja osadest, mille pealkiri on suhteliselt mõistatuslik ja lahti seletatud ehk ainult kuskil pika jutu keskel paaris lõigus,on Bonehuntersiga nii et selle mitmuslikuks peategelaseks ongi the Bonehunters - sellise hüüdnime omandab Tavore Parani juhitav14. armee, mille koosseisus mitmed meile juba varasemast tuttavad tegelasedsatuvad suurde hätta Seitsme Linna mässu viimaste riismete mahasurumisel,aga see on alles algus.

Ringi seiklevad ka paljud teised varasemast tuttavad tegelaste paarid nagu Mappo ja Icarium, Trull ja Onrack. Ka Karsa Orlong saab endale "lahingpaarilise".

Eelmisest osast tuttavaks võtteks on ühe uue koomilisi dialooge arendavategelastepaari sissetoomine. Nende olemust ma ei hakkaks siinkohal lahtiseletama, ütleme vaid nii palju et tegu pole inimeste ega üldse "humanoididega".Telorasti ja Curdle dialoogid ei küüni ehk päris Tehol Beddicti jaBuggi "tasemele" (kas see eesmärgiks oligi), aga igatahes sama funktsioonitäidavad ära.

Romaani ülesehitus järgib laias laastus juba varasematest osadest tuntudskeemi kus alguses pannakse paika mingid vastandlike huvidega jõudude paarid(üldiselt rohkem kui üks per romaan) kes siis mitmesaja lehekülje jooksul läbi erinevate seikluste teineteisele lähemale liiguvad ja lõpuks toimubüks ilgelt suur madin kus verd voolab mitte lihtsalt ojadena.

Nagu alguses öeldud, plussi viiele tingimata taha panema ei kipu, aga hindeks on"väga hea".

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023

Autorite sildid: