Kasutajainfo

Simon Whitechapel

Teosed

· Simon Whitechapel ·

The Temple of the Ophiotheos

(jutt aastast 2000)

eesti keeles: «Ophiotheose tempel»
antoloogia «Halli Hordi tulek»

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
3
3
0
Keskmine hinne
2.714
Arvustused (7)

M6ttetu jutujublakas kahe omavahel rivaalitseva usulahu yhepoolsest arvete klaarimisest. Verd ja kondipuru muidugijagub, kuid häda on sellest, et lugejale jäävad m6istatuseks tegevuse ajendid ja isegi kui ta neid m6istab ei saa ma aru, miks need peaksid talle korda minema. N6rgim jutt kogumikus.
Teksti loeti eesti keeles

Lugu algas kenasti ja suht huvitavalt, aga siis läks üsna metsa. Kõik oli vastikult poolik -- poolik maailm, poolik idee... Ja siis seda verd, solki ja ila... Mõtetu sisu. Jutu pisike väärtus on selles, et suutis ümbruskonnast ja templist eheda pildi silme ette manada. Aga see on ka kõik.
Teksti loeti eesti keeles

Loomulikult on see selline jutt, mille loed läbi ja kehitad õlgu - st, ei läinud märkimisväärselt see müttamine korda, aga samas on Whitechapel kena näide sellest, et erinevalt Eestist eeldab angloameerika ruumis ka fan-fic elementaarset kirjaoskust.

Meil ei ole see pildilepääsemiseks aga kuigi relevantne. Mida samas antoloogias üks sõnaderodu kahjuks kenasti demonstreerib. Siinarvustatavat jubinat lugedes ei hakanud vähemalt igav. Ja ka toit ei hakanud kõhus keerama...

Teksti loeti eesti keeles

Üldiselt selline stiil ei meeldi, kus suurt mingit tagapõhja ei ole. Autor oli kõik nii poolikuks jätnud. Kogumiku kõige kehvim lugu ta nüüd minu arust ka ei olnud.
Teksti loeti eesti keeles

Vastupidiselt eelmistele arvustajatele minule täitsa meeldis. Kuigi puine ja tüütu sword & sorcery žanr ei kuulu kaugeltki mu lemmikute hulka, oli seda lugu siin (erinevalt näiteks kogu überigavast Robert Howardi loomingust) lausa lust lugeda. Madujumala palvlejad vs. Okasjumala fanatid - ja vastupidi. Inglise autor täitis võetud ülesande suurepäraselt, kahe sekti kokkupõrget oli mõnus ja lahe lugeda, kuigi ehk jah, pikka romaani samal teemal võibolla tõesti ei jaksaks. Aga see lugu on kõva "nelja" auga välja teeninud.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: