Kasutajainfo

Osvald Soobel

  • Eesti

Teosed

· Osvald Soobel ·

Soojuse toomine

(jutt aastast 2003)

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2003; märts
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Hinne
Hindajaid
0
2
0
1
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (3)

" Algernonis" ilmus käesolev lugu pealkirjaga " Soojust otsimas" . Loo sisuks on talvepüha tähistamine mingil hiidkärpide kontrollitud võõrplaneedil. Tegevus toimub samas maailmas, kus " Kaks nädalat soolaube" omagi, muumitrollidest pole käesolevas loos küll õnneks juttu, mistõttu paistab originaalsem. Iseenesest selline tore ja südamlik lugu, omapärase põhjamaise meeleoluga. Teksti alguses on koguni mingis põhjagermaani ( võib-olla islandi ) keeles tsitaat. Parem kui " Soolaoad" , konkreetsem ja mittehüpliku süþeega.
Teksti loeti eesti keeles

Sellest jutust on kaks versiooni: "Soojuse toomine" ("Algernon" märts 2003) ja "Soojust otsimas" ("Algernon" dets. 2004, autori illustratsioonidega ja puha). Ka hilisem tekst on nii tuim kui kuiv ega hiilga loogikaga (maastikukirjeldused loo algusest saadik ei sisenda lugejale polaarööd, kirjeldatud tippkiskjatel pole vaja mitte intellekti, vaid talvekarva jne).

Lõik "Vaguni ühes otsas huugas termotuumareaktor, vesinikuballoonid vedelesid lohakalt põrandal. Teises otsas paistis paar kaubaalust, kaetud vana madratsiga. Termotuumareaktor oli vaguni nii palavaks kütnud, et kärbid olid kõik neli aknaluuki lahti teinud." väärib aga ka tol foonil jaburuse eriauhinda.

Väidetavalt pidi esimene versioon veel hullem olema...

Teksti loeti eesti keeles

Sellestki jutust kirjutas Soobel uusversiooni, arvestas kriitikat, parandas vigu ja põhjendas sündmustikku paremini. Algversioon ei küündinud päris kolmeni, teine veab minu hinnangul välja nõrga nelja. Annihilaatori kasutamine väljaspool vaakumit pidanuks siiski ära jääma.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: