Kasutajainfo

A. E. van Vogt

26.04.1912-26.01.2000

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· A. E. van Vogt ·

The Confession

(jutt aastast 1972)

eesti keeles: «Pihtimus»
«Täheaeg» 1991; talv

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
2
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (4)

Sisust ei kavatse ma siin pikalt rääkida... jutt on eesti keeles ilmunud ning iga vähegi viitsiv fänn peaks selle ka suht hõlpsasti kätte saama. Mulle A. E. van Vogti looming meeldib, ka see jutt meeldib, aga häirib teatud segasus... okay, ma usun, et sain aru, mida ta öelda tahtis, või et mis seal loos üldse toimus... aga siiski oleks pidanud (minu arust) mõned kohad natuke selgemaks kirjutama. Selle segasuse pärast ei soovi ma samuti jutu sisust kirjutada... järsku sain ma millestki väga vildakalt aru ning juhiksin siis mõne võimaliku lugeja mõistmise mõtetule umbteele. Igatahes, mide te teeksite, kui avastaksite, et teie majas on veel mõned... ning et linnakese elanikud teavad mõningaid asju justkui teist endist rohkem...
Teksti loeti eesti ja inglise keeles

Aastatetagusest lugemisest olid meeles vaid lugemisraskused. Nüüd kulus lugemiseks loetud arv minuteid ja midagi erili keerulist siin ei olnudki. Paul Marriott, kaotanud segastel asjaoludel kihlatu, ise sellest eriti teadlik ei ole ning volksab kahe maailma vahet - üks tõeline, teine kakskümmend aastat tulevikus ja alternatiivne. Jutt oli köitev ainult teatud piirini.Kõige naljakam kogu loo juures oli see ajanõelaga tulevikust naisi maha väänamas käiv vennike. Hindeks pandud neli on nõrgapoolne.
Teksti loeti eesti keeles

Ajasüstla idee oli hea, kuid see oli ka ainuke ere moment. Jutt võinuks olla emotsionaalsem, tundus et siin-seal jäi vajalikku pinget puudu. Hindeks tugev kolm.
Teksti loeti inglise keeles

Olen Jüriga täiesti nõus - lugu on tõesti veidi segane. Ja ka Märt Laur räägib õigust - ulmelise armastusloo kohta on jutt väheemotsionaalne.
Hinne selline 3 ja 4 vahepealne.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020

Autorite sildid: