Kasutajainfo

Zbigniew Dworak

14.10.1942-

Teosed

· Arthur C. Clarke ·

Summertime on Icarus

(jutt aastast 1960)

ajakirjapublikatsioon: «Vogue» 1960; juuni [pealkirjaga «The Hottest Piece of Real Estate in the Solar System»]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Suvi võib küll olla mõnus aastaaeg, aga kui ollakse kord kogenud tuhandekraadilise suve laastavat kuumust, siis ei suudeta seda aastaaega vist enam kunagi nautida. Sherrard on üks pioneeridest, kes esimesena astub Päikesele lähemale kui mõni teine kunagi seda teinud on - nimelt läheb ta ekspeditsioonile ühest Veenuse kuudest - Ikarosele, mis on vägagi õiglaselt Kreeka mütoloogiast omale nime saanud ning mida sama õiglaselt "päikesesüsteemi kõige kuumemaks kinnisvaraks" nimetatakse. Loomulikult on ainus võimalus töötada öösel, sest "päeval" kerkib sealne temperatuur mõne tuhande kraadini ning praeb silmapilkselt kõik elusa, ka paksu skafandri sees. Kui Sherrardi laev aga puruks kukub, siis ootab teda ees kõige kohutavam surm.
Teksti loeti inglise keeles

Eelmise arvustuse parandusena olgu märgitud, et Veenusel looduslikke kaaslasi ei ole, ja Veenus pole üldsegi Päikesele nii lähedal, et (ilma kasvuhooneefektita) kõrgevõitu temperatuur seal suur probleem oleks.
Ikaros on üks üpris ekstsentrilise orbiidiga asteroid.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles
x
Olev Toom
14.06.1955
Kasutaja rollid edit_authors
Viimased 25 arvustused:

Autoriks märkisin koostaja. Ning Jeremei Parnov on kogumikule kirjutanud järelsõna pealkirjaga "Antieessõna proov" ("Opõt antipredislovija")..
Sisaldab mitmesuguse tasemega lugusid.
 
Teksti loeti vene keeles

"Neli ja pool" läheb "viieks" selle koha eest: "Aga see pole veel kõik. Teate, ma räägin ka tähtedega".
Muidu, jah, Simak oma tavalises mõnususes.
 
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Normaalsest ühe palli võrra kõrgema hinde annan selle eest, et momeelest on tegu veel ühe (vist ebateadliku) suleprooviga "2001" teemadel.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

No nii hull ka ei ole, kui eelarvustaja kirjutas. Täitsa omamoodi lähenemine erinevate aegade kontaktile. "Tahtsime paremat..."
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Andersoni keskaja- või keskajaimitatsioonijutud on ikka mõnusad. Pealegi on siin tegu realismiga, erinevalt näiteks Mark Twainist.
 
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

No sihuke moraliseeriv jutt, nagu Sturgeonil ikka juhtub..., kuid Costellost kehvem. Pealegi võinuks 51. aastal teada, et vask ei kuulu nende elementide  hulka, mis meile tuumaenergiat annavad.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

 Kõigepealt palun Baasi moderaatoritel parandada viga: Clarke'i sulest pole siin esindatud mitte keskpärane "Encounter at Dawn",  vaid suurepärane "History Lesson", mille venekeelse tõlke pealkiri on kogumikulegi (täie õigusega) nime andnud.

Ja siis annan oma viis palli. Kuuekümne viiendal aastal Venemaal selline kogumik... kus olid tsensorite silmad? Tõsi, eessõna kirjutamisega on koostajad tõsist vaeva näinud, see on nii poliitkorrektne (kui tänapäeva terminoloogiat kasutada), et väärib omaette lugemist. Säärast masohhistlikku.

Teksti loeti vene keeles

Eh... mõnikord on hea, kui autoril fantaasiat kõrvust & mujalt välja pritsib, nii et ühte juttu hästi ära ei taha mahtuda.
Seekord ei olnud.
Teksti loeti inglise keeles

Kasulik lugu, aitab inimestele selgitada, misjaoks ajalugu vaja läheb. Rääkimata sellest, et kuitahes kõva puritaanlane ei suuda amoraalsetele ahvatlustele kuigi kaua vastu panna.
Neli ja pool palli, aga ümardame üles. Woodi sulamist teelusika eest.
 
Teksti loeti inglise keeles

Hea lugu; nagu eelkirjutajad juba öelnud, on tehnomula isegi tänapäeva lugeja jaoks  usutavalt üles ehitatud. Suur ideaalide konflikt ka veel... See "neli" on kõva plussiga.
 
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Mina tõstaksin esile maltusiaanlikku külge. Kui N aasta jooksul on maakerast nii palju ära kulutatud, et selle läbimõõt on pool esialgsest, mitmeks aastaks siis toormaterjali veel järel on?
;)
 
Teksti loeti inglise keeles