Kasutajainfo

Jack McDevitt

14.04.1935-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack McDevitt ·

The Cat`s Pajamas

(jutt aastast 2012)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

See on nii ogar jutt, et ma siiamaani turtsatan kerge põlgusega naerma, kui leian end mõttelt, et mida värki, miks?!? Et miks sellist jama vaja oli? Kirja on see pandud ju Jack McDevitti meisterliku sulega, aga kas sellised lood vajavad üldse jutustamist? Eesti ulmes (ja jutuvõistlustel) on see muidugi üks stamm-probleeme, et inimestel on kange tahtmine kirjutada, aga pole nagu midagi eriti öelda. Pole ühtegi lugu, mis lugu oleks ja jutustamist vääriks.

See erinevate robomehhaaniliste lahinguülikondade antoloogiast loetud jutustus räägib lühidalt sellest, kuidas ühest inimtühjast kosmoselaevast tuleb teise toimetada kass, aga ühtegi ülearust skafandrit või kosmilist kassikorvi käepärast pole. Tegelased peavad mäkgaiverlikult leidlikud olema ja mingi lahenduse välja mõtlema. Kes on lugenud McDevitti Akadeemia-romaane, teab, millise lapseliku naudinguga kirjanik sukeldub sellistesse kosmilistesse insenertehnilistesse transpordiprobleemidesse, mis normaalse lugeja lõualuud haigutusest krampi ajavad. Ütlen ära puändi: kass saab päästetud!

Selline ulmejutt siis. Kogenud kosmosepiloot-instruktor Jake ja tema nooruke õpilane Priscilla Hutchins sõidavad kahekesi kosmoselaevaga uurima, miks on side katkenud ühe teise laevaga, mis kuskil orbiidil tiirutab vms. Ilmneb, et mingi kosmiline kamakas on toda laeva tabanud, tolle kere läbistanud ja pooled ruumid vaakumiga täitnud: inimesed on tolles uurimislaevas hukkunud, aga ühes õhuga ruumis leitakse elus kass. Väga armas kass. Oehh. Kindlasti satuks mitmed kohalikud ulmikud sellest jubinast ekstaatilisse vaimustusse – mõtleks, siin on ju jutt, mis ennast tõsiselt ei võta! Muidu on nagu Hutchinsi-sarja romaanidki: loetakse Gregory MacAllisteri küünilis-mürgiseid tekste ja minnakse kassipäästmismissiooni järel Quraqua tulnuk-artefakte uurima. The rest is history.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: