Kasutajainfo

Ursula K. Le Guin

21.10.1929-22.01.2018

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ursula K. Le Guin ·

Vaster Than Empires and More Slow

(jutt aastast 1971)

eesti keeles: «Impeeriumitest suurem ja pikaldasem veel»
Ursula K. Le Guin «Maailmad ja metsad» 2002

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
7
4
0
0
Keskmine hinne
3.846
Arvustused (13)

Äranämmutatud teema. Minnakse koloniseerima planeeti ja selgub, et see on [pista siia mingi põhjus] põhjusel inimeste vastu vaenulik-ebasõbralik-tõrjuv vms.
Teksti loeti eesti keeles

Arvustama asudes ei leidnud teda algul üles, sest ei taibanud "juttude" lahtrisse vaadata. Seda sellepärast, et lugedes ei tundunud ta sugugi lühike - muudkui venis ja venis ja venis...

Igatahes oma kunagist illusiooni, et Haini sari ainult ulmehuvilise hõrgutistest koosnebki, olen olnud sunnitud üsna karmilt revideerima.

Teksti loeti eesti keeles

Polnud ta nüüd nii hull midagi... Ainult et närvidele käis see teooria, et kosmose-ekspansiooni kaugluuresse saadeti hullude kamp. Alati, igas ühiskonnas, leidub ka normaalseid tegelasi, kes on valmis sellisest ekspeditsioonist osa võtma -- näit. "Tagasitulek tähtede juurest" on ses mõttes palju usutavam.

09.07.2003: Ei, see hullukari oli ikka liiast, et 4 anda, hinne muudetud rahuldavaks.

Teksti loeti inglise ja eesti keeles

Jah, idee on tõesti iganenud, pole midagi parata. Aga loodud tegelastega oleks saanud midagi märksa huvitavamat korda saata. Võimalusi ju oli!
Teksti loeti eesti keeles

Minu jaoks jäi magedaks. Polnud seda säravat ideed, mis oleks ühtaegu üllatanud ja samas lugu kandnud ning huvitavaks teinud.
Teksti loeti eesti keeles

Ideed muidugi on, aga närvidele käis ühe tegelase rõhutatult vastik (kuigi mõnes mõttes ka põhjendatud) suhtumine.
Teksti loeti eesti keeles
x
Enn Hunt
21.05.1966
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused:

kaheldamatult üks mannetumaid raamatuid, mida asimovilt lugenud olen. sisult kuidagi õõnes ja vormilt visandlik. ega ma midagi ei kaotanud lugemisega, aga ega midagi ei võitnud kah!
Teksti loeti eesti keeles

hakkasin juba lootust kaotama - kettamaailma lood on üsna keskpäraseks muutunud... ja äkki selline raamat! pean tunnistama, et ei tea suurt midagi neil gaimanist, aga käesolev üllitis on üks säravamaid pratchetti raamatute reas, mis eesti keeles ilmunud! tõeliselt hää ja loetav asi!
Teksti loeti eesti keeles

hää ja loetav raamat! inimkond on jõudnud (taas?) teatavas mõttes umbteele, millest väljapääsu toob sõda "sitikatega" (siseprobleeme on lihtsaim leevendada välisvaenlase vastu võideldes!), mille käigus mõistuslik võõrkultuur praktiliselt hävitatakase (kes ei ole meiega, see on meie vastu!) teadmatute laste käte läbi (teavita teisi ainult niipalju kui hädapärast vaja!). eks see näita päris hästi inimkonna (õhtumaiseid) suhtumisi ja väärtushinnanguid. loo lõpp annab siiski ka pisut lootust, et isegi inimesed - vähemalt tulevased põlved - on ehk võimelised muutuma. soovitav!
Teksti loeti eesti keeles