Kasutajainfo

Ross Rocklynne

21.02.1913-29.10.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ross Rocklynne ·

Quietus

(jutt aastast 1940)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science-Fiction» 1940; september
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Vaikus»
Eesti Raadio «Jututuba»

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.6
Arvustused (5)

Vaatan ilmumisaastat ning hakkan kogelema... vaat sihukeste lugude puhul saab selgeks, et ilmselt ei jõua me kunagi Ameerikale järele, möödminemisest rääkimata. Kurb situatsioon ja ka jutt on kurb! Maad on tabanud katastroof (milline, autor ei täpsusta), ellu on jäänud vaid üks noor poiss ja tema kõnelev vares... ning üks tüdruk! Poiss püüab tüdrukuga kontakti luua, tüdruk on üsna kartlik... poiss otsiks justkui seltsi, aga samas on temas ka kirge ning ka meessoo roll vemmeldab tas vargsi... Maale on saabunud ka olendid Alconilt... nood jälgivad poissi ja ta varest ning teevad eksliku järelduse, et vares poisi õlal on see mõistuse kandja ning poiss on vaid üks tuim koormaloom. Traagiline järeldus, kas teate! Ilus lugu, mis tekitab minus üsna sarnaseid tundeid Daniel Keyesi jutuga "Lilled Algernonile". Sai teine omal ajal "Jututoast" linti võetud ning oli teine üsna hulk aastaid kassetil olemas... ilmselt kuulasin seda kassetti omal ajal üle saja korra... ka juttu olen oma veerandsada korda lugenud. Ning minu argument L. Ron Hubbardi (ning tema loodud võltsteaduste dianeetika ja saientoloogia) vastu on eelkõige see, et tänu dianeetikale, katkes nii A. E. van Vogti, kui ka Ross Rocklynne`i kirjanikukärjäär, mõlemad küll naasesid 60ndate lõpul ulmesse... aga kui mõelda, et mis kõik neil kirjutamata jäi!?! Kahe olulisema (peale Heinleini, minu meelest) 40ndate kirjaniku karjäär hävis tänu miskile närusele võltsteadusele... jäle värk... Ulmefännid, vältige esoteerikat ja para... ning päästke maailma parem paberil... kõigil saab parem, ausõna!!!
Teksti loeti inglise keeles

Veerandsada korda?! Hämmastav. Mina lugesin teda esmakordselt yhest järjekordsest Fatamorgana nimelisest vene kogumikust. Tollal tundus jutt viimasepeal hea olevat. Hiljem sattusin talle peale yhes lääne kogumikus.. Ja teist korda millegipärast enam nii hästi ei läinud.
Nende kahe viimase inimlapse emotsioonide kirjeldused olid tõesti mõjuvad. Muu seal ymber aga kippus (teistkordsel lugemisel) kuidagi kunstlik olevat. Nelja aga on see lugu kindlalt väärt.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Kui Ross Rocklynne tõepoolest dianeetika pärast jätis mitmed taolised lood kirjutamata... siis väärib see pseudoteadus küll aeglasel tulel küpsetamist! Kui ma seda omal ajal "Jututoast" kuulsin, olin vaimustusest suisa selili (sõna otseses mõttes). Kurat ja põrgu! Vaat see on lugu. Seda lihtsalt PEAB lugema!
Teksti loeti mitmes erinevas keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: