Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Teni snov

(lühiromaan aastast 1998)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.4
Arvustused (5)

Lühiromaan, mille tegevus toimub samas maailmas, kus ka Kay Dachi romaanide diloogia tegevus.

On mingi äärealade maailm, kus vireleb inimeste koloonia. Einoh, nad saavad üsna hästi hakkama, aga ääremaa on ääremaa... oleks siis veel rajamaa, ei lihtsalt mingi umbne ääremaa. Olulisel kohal igapäevases elus on ka õigeusk, aga kirik teab oma kohta ning see on ka inimeste endi vaba valik... usuga selles maailmas probleeme pole. Segane Sõda on aastaid tagasi lõppenud.

Loo peategelane on tõeline luuser, kellele on saatus palju määranud, aga kes kõik oma võimalused ikka maha mängib... Lõpuks tahavad kohalikud talle veel ka naise võtta, paha vaadata ju kuidas hea inimene hukka läheb. Planeedil on ka imperaatori vägede garnison, mis teenindab ja valvab kosmosesadamat. Elu on koloonias unine...

Kuniks saabub kosmiline regatt! Koloonia elu saab üsna pea peale pööratud...

Ning siis kuulutatakse planeedil välja sõisaseisukord, sest universumisse naaseb mingi võõraste laev ammulõppenud Segasest Sõjast. Kogu planeet aetakse relvile...

Väärt lühiromaan! Miks neli? Autor tegeleb siin ilgelt edukalt ja nauditavalt vana materjali lüpsmisega. Lühiromaan peaks kronoloogiliselt asetsema romaanide diloogia ees, sest kui ma õieti aru sain kirjeldati siin möödaminnes Arthur Curtise üheksandat ebaõnnestunud katset jõuda planeedile Graal. Ka see võõra laeva ajahüppe idee mängiti romaanis «Imperatorõ illjuzi» läbi. Aga Lukjanenko on Meister ning isegi sekundaarne loome on tal võrratu! Aga siiski neli!

Nüüd ka wõrgus olemas!

Teksti loeti vene keeles

Tegevus toimub mingil kolkaplaneedil, kus elab alla kümne tuhande inimese ja mingid kummalised aborigeenid, kes oma sisemuses hiigelpärle kasvatavad. Viimaseid vahetavad nad liitri vee vastu, kuigi planeedil on vett küllaga. Pärleid neilt röövida ega varastada ei saa, sest nad on telepaadid ja suudavad teisi olendeid mikrolainekiirgusega tappa. Peategelane Aleksei on hädavares, kel kõik viltu veab. Romaani algul pakub abori talle hiigelpärli, mis võimaldaks teoks tehe unistuse – sellest pärapõrgust ära sõita – kuid Aleksei oli jõudnud selle vee ära juua!

Lugu läheb põnevaks, kui planeedile maabuvad kosmoseregatist osavõtjad ja samaaegselt ründab planeeti hirmvõimas vaenulaev. Hädavaresest Aleksei on aga selle loo peakangelane. Lukjanenko teisi selle sarja teoseid pole ma lugenud (tuleb ette võtta), sellele 5.
Teksti loeti vene keeles

Tegevus toimub samas maailmas, kus Kei Dach`i romaanide sarja tegevus. Üheltpoolt paistab lugu illustratsioonina sarjale - Arthur Curtis püüab jõuda planeedile Graal ja siin näitatakse seitsmenda ebaõnnestunud katse finaali. Samas ka lihtsalt lisapildike sarja maailma kirjeldusele. Igati hea täiendus sarjale.

Teiseltpoolt on siin ka täiesti iseseisev liin (aborigeenid), just sobilik lühemale loole. Loo finaal on küll veidi etteaimatav, kuid siiski igati hea, lugu on kindlalt väärt lugemist ka ilma sarja romaanideta (kuigi sel juhul jääb suur osa toimuvast "kaadri taha").

Kokkuvõttes õnnestus autoril mõlemad ülesanded edukalt täita, loole, mis on loetav nii iseseisvana kui ka sarja osana, ei oskagi nagu alla viie panna.

Teksti loeti vene keeles

Arthur Curtise seitsmes ebaõnnestumine.

Kahju, et ainult ühte neist kirjeldatud on. Arvestades kui paljude eri saatjatega ja eri viisidel Arthur Graalile jõuda püüdis, peaksid paljud tema ebaõnnestumised väga põnevad ja ootamatud olema!

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: