Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Evoljutsija nautšnovo mirovozzrenija na premerahh iz populjarnoi literaturõ

(jutt aastast 2004)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Justku-järg jutule "Donõrnutj do zvjozd", vähemasti tegevus toimub ilmsesti samas universumis kuid jutt ise on kardinaalselt teistsugune.

XXIII sajandil võttis progressiivne inimkond kätte ja valmistas ilmatupiraka tähtedevaheliseks koloniseerimiseks sobiliku generatsioonide laeva. Algatuseks võeti ca 100km diameetriga asteroid Sylvia. Siis tekitatis sinna ymber kristallist sfäär mis toetus kahele monokristallilisele teemantsambale. Sinna alla pumbati hingamiskõlbulik atmosfäär ja asteroidi pind terraformiti maa-sarnaseks. Isegi kõik ookeanid ja kontinendid olid emakese maa pealt kahandatud kujul ilusasti yle kopeeritud. Asterodi keskmesse installeeriti kunstliku kylgetõmbejõu generaator. Asustati see asteroid hulga rahvaga ja pandi tasapisi Bernardi tähe poole liikuma. Paarikymne aasta pärast juhtus nagu alati - st. miski tehnilise viperuse tagajärjel langes kogu see mansahvt seal asteroidil primitiivsete yhiskonnavormide juurde tagasi ning hakkas sealt tasapisi uuesti arenema.

See kõik on sissejuhatus, jutt ise koosneb katkenditest tuntud kirjandustegelaste teostest, millised need vüinuksid olla kui nimetatud tegelased elanuksid tollel samal asteroidil. Alates lõiguga Titus Lucretius Caruselt kus mõnitatakse rumalaid inimesi kes arvavad nagu toetuks maa suure kasheloti turjale või mis veel hullem, arvavad nagu oleks maakera ymbritsetud jumalate poolt valmistatud kristallkupliga. Kuni meie kõigi poolt palavasti armastatud Nikolai Nosovi ja Strugatskiteni välja.

"Prantsuse teadlastel oli õigus! Päikese diameeter on tõepoolest täpselt 800 meetrit!" hõiskab Jules Verne`i kangelane pikksilmaga kahurimyrsu illmuminaatorist välja vaadates.

Mis teha, meeldivad mulle sellised krjanduslikud kukerpallitamised.. :)

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: