Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Djuraljovoje Nebo

(jutt aastast 1999)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (4)

Käesolev jutuke on Lukjanenko poolt kirja pandud paroodia iseenda loomingule. Vormisatud on tekst kokkuvõtliku mustandina tema järjekordsele romaanile - "Duuralumiiniumist Taevas".

Vat oli see alles jutt!! Enne lugema asumist on soovitav eemaldada enda ymbrusest kõvad ja teravad esemed. Vastasel korral võib endale naerukrampides väherdes viga teha. Kildude kontsentratsioon tekstis on suurem kui Terry Pratchettil. Ausalt.

Selleks et seda juttu tõeliselt nautida on ilmselt soovitav eelnevalt tutvuda vähemasti mingi osaga Lukjanenko muust loomingust. Tegemist on ikkagi paroodiaga.

Kas lastemõrtsukast maniakk Rahmetov sai tõesti surma? Millega topib noor kosmonaut Volodja Pushkarjov kinni salakavala Rahmetovi poolt tema skaffandrisse torgatud augu? Mis on _tegelikult_ Ostankino telemast ja kuhu on peidetud selle footonreflektor? Vastused neile kysimustele leiate Lukjanenko uusimast romaanist - "Alumiiniumist pilved"!

Oi, ma ei või... ;)

Teksti loeti vene keeles

Iidne Ade-Noidide rass on saabunud Päikesesüsteemi. Neil on kavas teha kollektiivne rituaalne enesetapp. Kuid enne seda tahavad nad kellelegi üle anda miljonite aastate jooksul kogutud teadmised. Kuna Maal on palju riike, otsustavad nad oma teadmised kinkida sellele rahvusele, kelle kosmoselaev jõuab esimesena nendeni.

Mõne aja pärast näib, et ameeriklaste laev jõuab esimesena tulnukateni. Ameeriklased juubeldavad. Varsti saavad nad veelgi targemaks! Närimiskummi maitse saab olema veelgi värskem, pampersid peavad eluaeg vastu, Batmani mälestusmärk püstitatakse igasse maakera linna jne...
Kõvasti naljakam Pratchetti ja Adamsi lugudest. Ja mis peaasi – lühike!
Teksti loeti vene keeles

Järge tahan :) Avo ja Arvi juba kirjutasid süzheest, aga seda lihtsalt peab lugema. Lugesin juba kaks korda (järjest) läbi ja loen veelgi, kuni pähe jääb :) Fantastiline parooda. Viis pluss.
Teksti loeti vene keeles

Sergei Lukjanenko 32. sünnipäeva puhul mõtlesin ma tükk aega, et millise teksti arvustamisega noorkirjanikku õnnitleda. Lõpuks leidsin, et kõikse shefim oleks seda teha autori enda kirjutatud paroodiaga iseenda loomingule... niiöelda mina mind ning Mina kõige selle taga!

Paroodia on võrratu (nagu enamus Lukjanenko loomingut)... iseäranis hea oli see häkker Aleksei Krivohvostov, kel aeg-ajalt käivad külas ka huvitavad naised: ema kes nädala söögi valmis vaaritab ning õde, kes koristab ja nõud peseb! Ka häkkeri isiklik kangelastegu oli uljas.

Loomulikult olid head ka teised tegelased, kasvõi see puumõõgaga tolkinist-RPG-lane. Jutukeses esineb suur osa autori loomingu võtmemomentidest ja -tegelaskujudest... ka autor ise on Sergei Leonidovi nime alla maskeerunult olemas!

Palju õnne sünnipäevaks, Grey!

Jutuke on ka wõrgus olemas. Lugege, Sergei Lukjanenkot! On abiks.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: