Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Sluga

(jutt aastast 1995)

ajakirjapublikatsioon: «Fantakrim-MEGA» 1995; nr. 2
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.833
Arvustused (6)

Sergei Lukjanenko suudab mind ikka ja jälle üllatada... sedapuhku sattusin ma tema kirjutatud fantasy peale.

Jutu algus ei häälestanud mind just meeldivalt: jälle oli kellelgi mingi lugu jutustada. Mulle isiklikult sellised lood ei meeldi. Lukjanenko kiituseks tuleb aga öelda, et jutt haakis üsna kiirelt enda külge ning lugemisel hakkas tekkima teatavat sorti meeldiv pinge. Tundus, et lugu hakkab sobima, hakkasin juba jutuga harjuma ning siis tegi autor mingitlaadi järsu pöörde süzhees. Harjusin taas jutuga ära ning autor tegi uue pöörde...

Sisust: On mingi maailm. Maailmas elavad inimesed, elavad üsna barbaarset elu. Selles maailmas on ka hästi palju kombeid ja traditsioone – antud jutus lahatakse isanda ja orja keerulist problemaatikat. Loo peategelase isa on kunagi templist kingiks saanud «värava», mis toob kodukantsi kätte kõikvõimalikud võõrad maailmad. Vaat ühest sellisest toobki ta kaasa sealse inimese... Tõstatub küsimus, et kas too kaasatoodu on ori... kohapealsete vaba inimese mõistele tolle olemus igatahes ei vasta.

Värvikas maailm. Huvitav probleem. Hea idee. Omapärane jutustamistehnika. Teisisõnu, väärt jutt!!!

Soovitus: klõpsake ja lugege see jutt wõrgus läbi!

Teksti loeti vene keeles

Klikkisin Jyrka retsensioonis olevale lingile ja... üks suurepärane lugu jälle loetud. Ilmselt on tutvumine Oldie, Lazartshuki, Lukjanenko jt loominguga HÄDAVAJALIK. Minu uute autorite otsingut on pidurdanud mõte, et kui mitmete oluliste autorite (Gibson, Varley, Cordwainer Smith jne) teosed on üsna ununenud ja ma ei ole neid ka seetõttu tutvustanud, siis – milleks mulle uued? Ilmselt lükkuvad Gibson & Co edaspidiseks. Täna teen siiski algust Cordwainer Smithiga. "Sluga" saab aga kindla 5.
Teksti loeti vene keeles

Lukjanenko ytleb ise, et ta ei tundvat ennast Fantasy zanris kuigivõrd koduselt. Käesolevast jutust kyll sellist muljet ei jäänud. Just kõik fantasy elemendid olid jutus hästi välja kukkunud. Iidne loss, seda ymbritsev nõiutud mets, jms. butafooria.

Mis nõrgaks jäi oli syzee. Ok, satub mingi vana nõid-vyrst läbi võluvärava teise maailma, lööb seal esimese ettejuhtunud tegelase uimaseks ja veab enda juurde orjaks. See et too ori ja vyrsti tytreke sellepärast kohe yksteisesse kõrvuni armusid, tundus juba kuidagi.. stiilist välja minevat. Ja see, et vyrst, avastades et tegelikult ei olnudki tegemist orjaga, kohustuslikus korras harakiri pidi sooritama oli juba suisa jabur.

Niisiis - vormistuse eest viis, sisu eest kolm miinus. Kokku miinusega neli.

Teksti loeti vene keeles

Väga hea fantasy, loetud ühe hingetõmbega. Siin põrkavad kokku kaks väga erinevat maailma - karm, kindlate reeglitega orjade ja isandate maailm ning (tõenäoliselt) mingi meie maailma sarnane. Vaidleks sinnkohal veidi Avole vastu: ühe maailma tegemisi ei saa mõõta teise maailma mõõdupuudega. Tavaline vaba inimene ei mahu orja/isanda maailma klassifikatsiooni, aga Eilar ning tema isa kasutavad oma maailma mõõdupuid, neil lihtsalt ei ole muid, ning leiavad, et vürst eksis. Vürsti enesetapp ei ole nende mõõdupuude järgi üldse jabur, jabur on hoopis hinnata tolle maailma vürsti enesetappu meie mõõdupuudest lähtudes.

Väga hea lugu, kindel viis.

Teksti loeti vene keeles

Assa kurinahk, kui hea lugu. Avo vist ei saanud asjast aru, rituaalne enesetapp on mitmes ühiskonnas olnud ainus õige käitumisviis mõnes olukorras. Hea butafooria, hea moraal, hea jutt.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: