Kasutajainfo

Lew R. Berg

17.02.1968–27.04.2005

  • Eesti

Teosed

· Lew R. Berg ·

Kaif

(jutt aastast 1998)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1998; nr. 5
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

  • Mardus
Hinne
Hindajaid
0
0
0
4
6
Keskmine hinne
1.4
Arvustused (10)

Jabur!

Surnuaialt korjatud kanep ning sellest tingitud jubedad hallukad, mis vist(?) päris hallukad polegi... on vist miskit enamat.

Jutu põhiline häda väljendub kahes sõnas: ei usu!

Huvitav, kas kodanik Berg on kunagi elus kanepit suitsetanud? Mina olen, ja ka paljud mu tuttavad on... ning see kaifi kirjeldus on ikka ilgelt ebakaneplik... et sellist filmi näha nagu jutt kirjeldab peab ikka miskit keemiat omale sisse keerama!

Teksti loeti eesti keeles

Täiesti mõtetu miniatuur. Pelgalt raha pärast kirjutaks taolisi laaste iga algaja kirjandusvõimetega autor. Pikkus ei annaks kah midagi juurde.
Teksti loeti eesti keeles

Üks neist kehvematest LRB lugudest. Peaks mainima, et igasugustest ussikestest ja muust säherdusest stafist on juba paras tüdimus peal, leidub taolisi elemente ju peaaegu igas teises õudusloos. Vaatamata sellele, et ta lühike on, vist enam lugemisele ei tule.
Teksti loeti eesti keeles

Tegemist ei olegi jutuga, süþee ju puudub. Ja vabandage väga, kaua võib ekspluateerida kliðeed, mille kohaselt keegi igasuguseid olematuid asju näeb ja jutu viimase lausetega nenditakse, et "... ta tundis, kuidas tema südamelöögid järjest aeglasemaks ja harvemaks jäid"? Kodanik Märt Laur ketras seda kera "Algernonis" ja oma koduleheküljel, paistab, et "Marduski" ei saa kuidagi ilma läbi. Rääkimata olematust kirjanduslikust stiilist ja muudest sellistest pisiasjadest.
Teksti loeti eesti keeles

1. kuu ning kell näitab 1.11 -- tundub, et ka käesoleva jutu hinne läheb sinnakanti. Süzee on olemas -- ainult et kohe pärast kahe esimese lõigu lugemist ka lõpuni teada. Ei puudu isegi väike moraal, kuid üldiselt on kogu lugu tõesti ammunähtud asi ja julmalt öeldes jama, Berg oskab ka paremini kirjutada.
Teksti loeti eesti keeles

Sisutu ning mõttelage. Mitte kuidagi ei suuda mõista, mis on selliste teoste eesmärk. Või kas neil seda üldse on? Pealegi on kogu see värk küllalt ebaveenev. Võib-olla üritas autor tõesti jube olla, kuid paremal juhul hakkas lugeja vaid naerma ning pühkis selle rämpsu endal peast.Narkouim on suhteliselt palju ekspluateeritud asi ja Berg ei suuda siia midagi uut lisada. Tegelikult on ju isegi võimalus, et ta hirmutab inimesed nii ära, et nood tunduvalt paremaid jutte samal teemal lihtsalt ei ole, kartes taas pettuda. Mõnikord jääb lihtsalt mulje, et Kivistik ise ka ei tea, mida selles ajakirjas on mõtekas avaldada ja mida mitte. Kuidas muidu seletada seda suhteliselt sagedast ämbrisse astumist?
Teksti loeti eesti keeles

Kui ma poleks oma silmaga näinud Bergi nime selle jutu päises, poleks ma eales uskunud, et autor võib nii kehva loo kirjutada. "Kaif" on ebaveenev, Bergi stiilist täiesti mööda ning põhitegevuse kirjeldus mõjub pastakaotsast väljaimetuna (no pun intended).
Teksti loeti eesti keeles

Lihaks ja vereks muutuvad hallukad... niivõrd paljudest teistest juttudest& filmidest tuntud teema, et... Oleks siis sellele mingi põhjendus või kandvus antud, kuid "Kaifis" kogu selgroog tol klisheel hädiselt püsti püsiski. Väheks jääb.
Teksti loeti eesti keeles

"Surnuaialt korjatud kanep tekitab hallukaid, mis vist polegi hallukad" on arvustaja Kallas väga tabavalt selle jubina sisu kokku võtnud. Ega mul muud lisada ei olegi. Jabur ja ebausutav jutuke, millel pole saba ega sarvi. Katsetuseks lauasahtlisse võib olla isegi kõlbab, ajakirja mitte eriti. üks
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: