Kasutajainfo

Lew R. Berg

17.02.1968–27.04.2005

  • Eesti

Teosed

· Lew R. Berg ·

Petukaup

(jutt aastast 2004)

eesti keeles: Lew R. Berg «Reekviem «Galateiale»» 2004

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
2
2
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (6)

Lugu salakaubavedajast, kelle ahvisarnastest humanoididest kliendid brangid( soovivad, et ta viiks kontrahti Udumaailma-nimelisele planeedile. Reisile määrib end kaasa ka keegi saladuslik naisterahvas ja sündmuste tormiline käik ei lase end kaua oodata...
Teksti loeti eesti keeles

Lugu salakaubavedajate katsumusterikkast elust. Või õigupoolest hoiatusjutt sellest, milliseid lollusi rahaahnuse ajel tehakse. Jutustuse kangelane võtab vastu tööpakkumise galaktika kõige ebausaldusväärsemalt liigilt brangidelt, et vedada mingi salajane laadung Udumaailma nime all tuntud planeedile. Udumaailmas eluneb miski kummaline mittehumanoidne rass, seal toimetavad oma tumedaid tegusid kõiksugused pasatskid üle Galaktika, lisaks olla seal anomaaliad ja looduslikud stiihiad ja sellest halva kuulsusega kohast hoiavad normaalsed inimesed eemale. Kuulus salakaupleja Deitch muidugi ei hoia ja satub oma elu kõige kohutavamasse seiklusesse. Berg paistab edastavat sõnumit, et ka kõige hullematest olukordadest on võimalik korraliku sõjalise väljaõppe ja sihikindluse olemasolul välja keerutada.

Autor on viitsinud fantaseerida ja kohati saab ka (julma) nalja. Paraku on väljenduslaad pisut puine ja liigselt jutustav, mitte kuigi elav. Parimate Willardi lugude tasemeni minu meelest ei küüni ja peale huvitavate bioloogiliste monstrumite midagi uut ei ole. Selline ettevaatlik “neli”.

Teksti loeti eesti keeles

Oli jah kuidagi puine ja liigselt jutustav. Tegevust oli küll piisavalt, kuid kõik kippus korduma ja läks isegi pisut igavaks. Meeldis, et peategelasel puudusid süümepiinad, kui ta neid pahasid teise ilma saatis. Kõik muu oli Bergi tavapärasele tasemele vastav ning ei pakkunud erilisi üllatusi. Kolm.
Teksti loeti eesti keeles

Jutu esimene pool, kuni selleni kui Udumaailma kohale jõutakse, on täitsa paljulubav. Koguneb seltskond tegelasi, kellel on oma varjatud motiivid, mille mõistatamine lugejat pinges hoiab. Ka on välja mõeldud huvitavaid mittehumanoididest "pahasid".

Seda actionit, mis algab tegelaste saabumisel Udumaailma, tuleb aga paraku iseloomustada sõnadega "tüüpiline Berg". Jutu selle osa põhiliseks puuduseks on liigne pikkus. Kogu aeg käib üks tulistamine ja tagaajamine, aga lugedes hakkab ikkagi igav ja tekib tunne et tuleks juba lõpp.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: