Kasutajainfo

Lew R. Berg

17.02.1968–27.04.2005

  • Eesti

Teosed

· Lew R. Berg ·

Demilitariseeritud tsoon

(jutt aastast 2004)

eesti keeles: Lew R. Berg «Reekviem «Galateiale»» 2004

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
5
0
0
Keskmine hinne
3.167
Arvustused (6)

Loo tegevus toimub kauges tulevikus. Vaenulikku planeeti külastav poliitik mõrvatakse, tema naisel, tütrel, ihukaitsjal ning sekretäril läheb aga korda põgeneda. Nad jõuavad metsiku loodusega planeedile kosmilises demilitariseeritud tsoonis, jälitajateks kamp vaenlaste sõdureid. Nende õnneks viibib planeedil puhkusel eriväljaõppega sõdur, kes põgenikke abistades ülekaaluka vaenlasega võitlusse astub... Jutt on äärmiselt sirgjooneline. P. S. Keeletoimetamine on praktiliselt olematu, ühes lauses kordub sama sõna vahel mitu korda, ent see pole autori süü.
Teksti loeti eesti keeles

Berg on ju kirjutanud suvitusnovelli!

Jutu algus lubab tõepoolest uusi tuuli Bergi võttestikus. Peategelane, kosmoseleegionär Mally, on leidnud vaikse planeedikese, kus puhkuse ajal metsas uidata ja kala püüda. Ja kalapüüdmisest pikemalt juttu ongi, Mallyl on inimlikud jooned täiesti olemas. Ma ei mäleta, et Willardil mingi harrastus oleks olnud. Aga see hemingwaylik idüll ei kesta kaua, Mally peab asuma lahingusse, päästma tsiviilisikud neid jälitava sõjakomandokäest. Nii et edasine tekst on metsas sumpamine ja kõmmutamine, mille käigus tegelaste karaktereid just kuigivõrra ei avata.

Ühest küljest just selline lugu nagu Bergilt ikka oodata. Teisest küljest on see juba Bergi kolmas raamat ja millestki jääb siin tekstis ikka kõvasti puudu. Ulmest eriti. Ulmejutu jaoks on ulmet jutus vähe. Metsamäruleid on ulmes palju kirjutatud ja mulle ei meenu ühtki, kus autor oleks nii lõdvalt peale läinud, endale nii kerge eesmärgi seadnud... Bergi tekstis pole peaaegu mitte midagi fantastilist. Millegipärast meenus mulle Lucius Shepardi "Salvador"...ja üle "kolme" ei saa kohe kuidagi anda.

Teksti loeti eesti keeles

Oi-oi-oi kui sirgjooneline see asi oli. Läks, tegi ja nägi või umbes midagi sellist. Liiga palju olen ma lugenud selliseid toredaid tekste, kus mingi relvakangelane satub puhtjuhuslikult mingisugustesse sekeldustesse ja lööb platsi puhtaks. Berg pole tõesti viitsinud asja huvitavamaks tegema hakata. Vähemalt oli hoogne. Kolm
Teksti loeti eesti keeles

Tundub, et autor ei ole latti eriti kõrgele seadnud. Kui eesmärgiks oligi üks sirgjooneline madinajutt, siis igatahes on mission completed. Kuigi teab mis intellektuaalset elamust siit just ei saa, eelistan mina siiski õnnestunud sooritust omal tasemel äpardunud katsele pürgida mingitesse "kõrgematesse sfääridesse" a la "Kolm tilka verd". Aga sellise jutu eest lausa nelja panema klaviatuur siiski ka ei paendu.

Ma arvan, et ka olulisematele kõrvaltegelastele oleks võinud mingid nimed välja mõelda. Oli kohti, kus tundus et igas kolmandas lauses esines määratlus "poliitiku lesk". See muutus suhteliselt häirivaks.

Sellised asjad nagu "reaktiivkuulid" tundusid ka suhteliselt problemaatilised. Et mis need siis olema peaks? Reaktiivmootoriga püssikuulid? Khm.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: