Kasutajainfo

Lew R. Berg

17.02.1968–27.04.2005

  • Eesti

Teosed

· Lew R. Berg ·

Ülekuulamine

(jutt aastast 1997)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1997; nr. 1
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

  • Mardus
Hinne
Hindajaid
0
1
3
1
1
Keskmine hinne
2.667
Arvustused (6)

lugu, nagu pealkirigi ütleb, on mingisugusest ülekuulamisest. Kellelgi nimelt paistab töötajate ridades mingi probleem olevat ja niisiis katsetataksegi erinevaid ülekuulamismeetodeid.
Jutt ise oli selline keskpärane. Lugeda ta muidugi aitas (Ühe korra vähemalt), aga on kahtlust, et rohkem seda lugeda ei viitsi. Parem juba neid rotte, või Vaimudejõe viirastusi. Aga toda lugu??? Kolm.
Teksti loeti eesti keeles

Ilmselt on siinkohal vaja nentida, et ikka väga raske on selleteemalisi jutte kirjutada. Ning kui seda juba teha, siis peaks olema ka mingi ülimalt hea idee, mis mõjuks teistmoodi. Seda autor ei suutnud. Ülekuulamine ja tulnukate kindlakstegemine on üsna kahavatu ideestik, mille ümber liha ehitada. Lühidalt öeldes oli ta üsna kahvatu jutt, mis kõlbaks tõepoolest ainult ajakirja ruumitäiteks.
Teksti loeti eesti keeles

Keskpäraselt vilets. Ajakirja ruumitäiteks ehk kuidagi kõlbab, aga muidu... Pärast John W. Campbelli "Who goes There" jt krestomaatilisi lugusid teemal: "on tulnukas? pole tulnukas?" on selles valdkonnas raske midagi uut leitada. Samas ei arva ma loo autorist pahasti, lihtsalt koletu raske on sellisel "sissetöötatud" teemal traditsiooniliste meetoditega midagi taolist teha, mis ei mõjuks kahvatu plagiaadina.
Teksti loeti eesti keeles

Lühike ja sirgjooneline lugu. Ülekuulamine minu kujutluses peaks kestma kaua. Siin käis kõik kuidagi kiiresti: meetod, rakendus, tagajärg. Teisest küljest on loo lühidus selle tugevus, sest kui lugeja hakkab ajakirja sirvima, siis esmalt loeb ta tõenäoliselt läbi lühemad lood, mis ilmselt ka paremini meelde jäävad.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: