Kasutajainfo

Paul Scheerbart

8.01.1863-15.10.1915

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Paul Scheerbart ·

Die neue Oberwelt

(jutt aastast 1912)

eesti keeles: «Uus pealmaailm»
antoloogia «Olend väljastpoolt meie maailma» 1995

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
1
2
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (5)

Ka see on üks nendest lugudest, mis mulle esimese hooga kohe peale ei läinud. Edaspidi muidugi arvamus sellest tõusis kuid viite ikkagi ei anna. Rohkem selline lastejutu moodi asi. Aga ridade vahelt oli päris hea tegelt lugeda ja sellepärast saabki kõrgema hinde kui muidu annaks. Lugu umbes selline et miskid sellid rabavad tööd teha ja miskid teised sellid (nagu poliitikud) ei viitsi lillegi liigutada. Ja muidugi on Veenus ülerahvastatud nagu Maa praegu ja kuidagi tuleb olukord lahendada.
Teksti loeti eesti keeles

Tunnistan ausalt, et esimesel lugemisel ta nii jubedat muljet ei jätnud... Nüüd, mil ma selle kogumiku (mulle endalegi arusaamatutel põhjustel) taas kätte võtsin, ei olnud ta nii hea ning ka idiootlikus tundus kuidagi eriti nigelavõitu. Seda teost saab liigitada nende sekka, mis lausa kubisevad lapselikust kirjapildist ja fantaasiamaailmast. Hüva, tegelased olid suhteliselt korralikud (eriti meeldis mulle mõte kahekümnekäelisest Veenuslasest...), kuid sisu selle ümber nii hea ei olnud. Kaugeltki mitte. Sest juba põhidee, mille ümber kogu jant toimus, oli sedavõrd jabur, et midagi head sealt loota oleks asjatu.
Teksti loeti eesti keeles

Mitte ei lähe mulle sellised lood peale. Noo tee mida tahad aga ei lähe. See lugu on nii jubedalt idülliline, et lausa igav hakkas seda lugeda, midagi sai selle ridate vahelt lugeda küll, kuid sellegi poolest ei tähenda see seda, et mulle meeldima peaks. Mitte midagi seal ju huvitavat ei toimunud. Ainult mingi probleem selle ümber, et Veenus on üle rahvustunud ja on vaja uut ruumi ning hakkatakse selle nimel siis gigantlikke õhupalle veenuse nahast tegema. Terve tohutu planeedi peale olevat veel vaid üks tarkpea nimelt mingi Knax (mis on saksa keelses slängis väga huvitava tähendusega), sellisel juhu peaks kogu Veenus olema üks lollide planeet. Igav oli, ärge lugege.
Teksti loeti eesti keeles

Parajalt tobe, kuid kas ei ole ta stiilselt tobe lugu? See selleks, kolm ikkagi. Illustratsioon meeldis, mis seal vahel oli.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020

Autorite sildid: