Kasutajainfo

Roman Podolnõi

10.11.1933-23.02.1990

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roman Podolnõi ·

Tem huže dlja faktov

(jutt aastast 1964)

ajakirjapublikatsioon: «Molodaja gvardija» 1964; nr 6
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Seda halvem faktidele»
«Horisont» 1973; nr 3
antoloogia «Diogenese latern: Valimik nõukogude ulmejutte» 1976

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
2
2
1
0
Keskmine hinne
3.875
Arvustused (8)

Purjetab siis Kolumbus mööda merd ringi ja targad mehed arutlevad maa ümbermõõdu ja muu sellega seonduva ümber. Mõnus.
Teksti loeti eesti keeles

Natuke liialt moraliseeriv, aga muidu asjalik lugu. Pikalt ei saa sellest loost ka rääkida, sest siis läheb lugemismõnu kaduma, aga kuradima hea lugu on küll. "Oma vigu peab ikka oskama tunnistada kah!" Ainult, et Podolnõi (juttude arvu, mitte mahu poolest) ulatuslikus tsüklis "Pseudoajaloolised lood" on tunduvalt tugevamaid jutte... ikkagi neli.
Teksti loeti eesti keeles

Ei ole minu maitse. Sel ajal kui Kolumbus ringi uitab suudab mingi teadlane selgeks teha teistele, et teda on valele kursile saadetud ja siis hakkavad kadumaläinud Kolumbust taga nutma, kui ta jälle ükskord välja ilmub. Siis lükatakse eelmise teadlase hüpotees ümber ja tembeldatakse, et ta ei olevat au mees ja au mehed pidavat tunnistama oma vigu. Tekst ei olne muljet avaldav. Tundus nii, et see jutuke kaldus rohkem ajaloolisele jutule. Ega selle jutt ka oma idee poolest suurt ei hiilganud. Lühidalt minujaoks jäi see igavaks.
Teksti loeti eesti keeles
x
Jaanus Trolla
1973
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustust:

Shokolaadipomm on siiski veidi ülepakutud. Kuid muus osas võib rahule jääda. Jõulud algavad tänapäeval tõest mõtetult vara, liialt kommertslikuks on see püha tehtud.
Teksti loeti eesti keeles

Taolisi jutukesi just palju ei kohta, vast seepoolest mõjubki nii hästi. Suurepärane lugu armastusest meeleheitele viidud rüütlist ja lohest, kes vangistas printsessi.
Teksti loeti eesti keeles

Raamat jagada pooleks. Teine pool loetav ja nauditav. Esimene pool tekitas stressi ja tqsiselt igav. Tekkis kysimus milleks kyll niimoodi kirjutada, sama teemaga oleks saanud ka kuidagi teisiti krjutada. Algus igatahes polnud minule kuigi vastuvqetav, ei hinda sellist ulmet. Tekib tunne, et tegelased ei julge oma elu elada vaid yritavad elada mingite standardite jargi, ennast neisse sobitades, kohanematta olukorraga.
Teksti loeti eesti keeles

Viimasel lugemisel jättis üsnagi keskpärase mulje. Lapsepõlves seevastu ..... Kohe ikka õige mitu korda sai läbiloetud ja maailma parimaks peetud.

Aga seekord üle "hea" ei saa.

Teksti loeti eesti keeles

Kogumiku hinne ei peaks endast kujutama hinnete keskmist, oleks õige kui see kujutaks üldist arvamust kogumiku kohta. Selles kogumikus on lugusid seinast seina, on tõelist saasta ja pärleid. Eriti hindan katkuaastate päevikuid. Ja üldse ei meeldinud "Surivioodil". Kokku siiski hea. Hea selle poolest, et sain, omast arust, talutava ülevaate autori loomingust, tippudest ja orgudest.
Teksti loeti eesti keeles

Mis jutul viga? Disney püstitas eesmärgi(d) ja saavutas selle, vägagi effektsete meetoditega. Meeldis idee, meeldis teostus.

Niisiis, ärge norige tüli endast vägevamatega. Või muidu...

"... Hiir hakkab möirgama, Dumbo hakkab lendama ja Suur Paha Hunt vihastab ja puhub meie maja uppi." ;)

P.S. Vaatasin autori kodukalt sama lauset ja see tundus teisem olevat. Tõlge?!

Teksti loeti eesti keeles

Ainus mis raamatu juures võimsalt mõjus oli lõpp, teisele kohale paigutaksin peategelase meenutused varasemast elust. Kuid põhiliin jäi väga tuimaks.

Võrreldes "Mõtle phlebasest" ja "Mänguriga" tugevalt lahjem.

Teksti loeti eesti keeles