Kasutajainfo

Roman Podolnõi

10.11.1933-23.02.1990

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roman Podolnõi ·

Vpervõje

(jutt aastast 1962)

ajakirjapublikatsioon: «Znanije – sila» 1962; nr 11
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Esmakordselt»
«Noorus» 1974; nr 9
antoloogia «Diogenese latern: Valimik nõukogude ulmejutte» 1976

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
9
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.75
Arvustused (12)

Jah. Vingelt mõnusad on need Rossohhovatski lühilood. Ilmselt selle Diogenese laterna ühed paremad. Antud jutt siis sellest, kuidas üks sell püüab veenda oma suguharu hobusekasutamise kasulikkuses. Väärt lugu.
Teksti loeti eesti keeles

Selle jutu moto avab kogu tsükli olemuse... õigemini moto autorlus, et vist Wiener. Podolnõi oli ajaloolane ning see on enamvähem kogu ta ulmeloomingus tunda... sari "Pseudoajaloolised lood" mängibki sellel noodil, et tuntud isikute (või leiutiste) ajaloo vähetuntud aspektid. Et kus see ulme on? Ulme ongi selles, et tegelikult seda kõike siiski (vist?) polnud... aga profesionaal Podolnõi rekonstrueerib ajastu ja isikud sedavõrd geniaalselt ning nõnda nappide vahenditega, et hakka või uskuma. Antud lugu on siis teaduslik-tehnilisest progressist... hobuse kodustamisest... ning konservatiivsemate isikute survest värske mõtte kandjale. Ajaloolises plaanis jääb tagurlane alati kaotajaks!
Teksti loeti eesti ja vene keeles

Hästi loetav lugu, aga ei midagi eriti üllatuslikku ega vaimukat. Avaldamisaastal kindlasti uudne ja lööv. Jääb alla Podolnõi parimatele.
Teksti loeti eesti keeles
x
Jaanus Trolla
1973
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused:

Shokolaadipomm on siiski veidi ülepakutud. Kuid muus osas võib rahule jääda. Jõulud algavad tänapäeval tõest mõtetult vara, liialt kommertslikuks on see püha tehtud.
Teksti loeti eesti keeles

Taolisi jutukesi just palju ei kohta, vast seepoolest mõjubki nii hästi. Suurepärane lugu armastusest meeleheitele viidud rüütlist ja lohest, kes vangistas printsessi.
Teksti loeti eesti keeles

Raamat jagada pooleks. Teine pool loetav ja nauditav. Esimene pool tekitas stressi ja tqsiselt igav. Tekkis kysimus milleks kyll niimoodi kirjutada, sama teemaga oleks saanud ka kuidagi teisiti krjutada. Algus igatahes polnud minule kuigi vastuvqetav, ei hinda sellist ulmet. Tekib tunne, et tegelased ei julge oma elu elada vaid yritavad elada mingite standardite jargi, ennast neisse sobitades, kohanematta olukorraga.
Teksti loeti eesti keeles

Viimasel lugemisel jättis üsnagi keskpärase mulje. Lapsepõlves seevastu ..... Kohe ikka õige mitu korda sai läbiloetud ja maailma parimaks peetud.

Aga seekord üle "hea" ei saa.

Teksti loeti eesti keeles

Kogumiku hinne ei peaks endast kujutama hinnete keskmist, oleks õige kui see kujutaks üldist arvamust kogumiku kohta. Selles kogumikus on lugusid seinast seina, on tõelist saasta ja pärleid. Eriti hindan katkuaastate päevikuid. Ja üldse ei meeldinud "Surivioodil". Kokku siiski hea. Hea selle poolest, et sain, omast arust, talutava ülevaate autori loomingust, tippudest ja orgudest.
Teksti loeti eesti keeles

Mis jutul viga? Disney püstitas eesmärgi(d) ja saavutas selle, vägagi effektsete meetoditega. Meeldis idee, meeldis teostus.

Niisiis, ärge norige tüli endast vägevamatega. Või muidu...

"... Hiir hakkab möirgama, Dumbo hakkab lendama ja Suur Paha Hunt vihastab ja puhub meie maja uppi." ;)

P.S. Vaatasin autori kodukalt sama lauset ja see tundus teisem olevat. Tõlge?!

Teksti loeti eesti keeles

Ainus mis raamatu juures võimsalt mõjus oli lõpp, teisele kohale paigutaksin peategelase meenutused varasemast elust. Kuid põhiliin jäi väga tuimaks.

Võrreldes "Mõtle phlebasest" ja "Mänguriga" tugevalt lahjem.

Teksti loeti eesti keeles