Kasutajainfo

Kir Bulõtšov

18.10.1934–5.09.2003

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kir Bulõtšov ·

Skazka o repe

(jutt aastast 1974)

ajakirjapublikatsioon: «Himija i žizn» 1974; nr 11 [pealkiri «Skazka pro repku»]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Planeedil kasvavad naerid läbimõõduga pool kilomeetrit. Inimesed kaevandavad sinna käike nagu röövikud ning hangivad viljaliha ja muud head. Naeri sees elab ka kari loomi, kes seal süüa ja kaitset ilma eest leiavad. Üks eriti vastik putukateadlane ronib keelatud ajal, kui naeris talveunest ärkab, kaevanduse käikudesse liblikanukke koguma. Peategelane saadetakse teda päästma.

Elu planeedil on kujutatud geniaalselt. Harva suudab kirjanik planeedi elustiku nii põhjalikult läbi mõelda. 5+

Teksti loeti vene keeles

Ega pärast Taivo Risti arvustust siin palju lisada enam pole... midagi võiks võimalikul lugejal ka üllatuseks jääda. Lisaksin veel niipalju, et jutu sisuks pole ainult võõra planeedi ökokooslus, ega ka põikpäise teadlase päästmise lugu – minategelase olemus ja suhted ühe naisterahvaga on samuti olulisel kohal.Jutt on hea ja mitmeplaaniline, aga millegipärast neljast kõrgemat hinnet tõrgub mu käsi panemast. Ja ärge minu käest põhjust küsige, ei tea seda isegi. 
Teksti loeti vene keeles

Mulle see kirjeldatud võõrmaailm meeldis, lool tervikuna polnud ka viga ja kokkuvõttes on tegu esimese looga maakeelses Bulõtšovi kogumikus "Professor Kozarini kroon", millele südamerahuga maksimumhinde panen. 
Tõlge on kogumikule omaselt hea, küll aga pani natuke mõtisklema, et kui palju esimese hooga arusaamatuna näida võivad peaks tõlkes lugejale lahti seletama - mõtlen siinkohal just putukauurija Poljanovski ja tema leitud liblikasordi nimega seonduvaid sõnamänge. (Ise sain sellest aru täiesti juhuslikult, kuna sattusin hiljuti kuulma juppi vene rahvalaulust "Poljuško polje" ja mõtlesin esimese hooga, et miks neil selline Poolat või poolakaid ülistav laul on - kuni sõna tähenduse teada sain...) Käesolevas tõlkes on see jäetud lugejale endale välja selgitada ja eks omamoodi on see aktsepteeritav lahendus: keda väga huvitab, see uurin ise. 
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: